Зазимська громада продовжує розробляти Статут громади

Відбулося наступне засідання робочої групи з розроблення Статуту Зазимської сільської територіальної громади.Під час засідання учасники обговорили додатки до проєкту Статуту, які визначають порядок ...

Додано:
lekotan

офіс тренінг семінар
Зазимська громада продовжує розробляти Статут громади

Відбулося наступне засідання робочої групи з розроблення Статуту Зазимської сільської територіальної громади.

Під час засідання учасники обговорили додатки до проєкту Статуту, які визначають порядок реалізації таких форм громадської участі, як загальні збори (конференція) жителів, місцева ініціатива, громадські слухання, консультації з громадськістю. «Порядок реалізації того чи іншого інструменту треба визначати максимально зрозуміло та реалістично для мешканців. Необхідно враховувати рівень активності жителів, сформовану культуру їх взаємодії з владою та особливості громади. Тому особливу увагу приділяємо визначенню кількісних показників (кількість жителів для ініціювання питання, збору підписів тощо та строки організації та проведення заходів, – зазначив Олег Бондаренко,  заступник голови робочої групи.

Нагадуємо, що 6 січня 2025 року Президент України підписав Закон №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (законопроект №7283). Ключове положення – обов’язковість затвердження статутів територіальних громад та визначення основних питань, що регламентуються статутами. Закон передбачає, що порядок ініціювання, проведення та застосування механізмів місцевої демократії регулюється органами місцевого самоврядування у статутах громад або окремих рішеннях місцевих рад.

Що ще важливе для територіальної громади та потрібно врахувати в процесі розробки Статуту:

  • визначення статутсу жителя громади: це громадянин України, який задекларував або зареєстрував місце проживання на території територіальної громади або фактичне місце проживання/перебування якого підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, крім військовослужбовця строкової служби, фізичної особи, яка за вироком суду перебуває у місці позбавлення волі;
  • визначення основних форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення;
  • створення умов для залучення жителів до планування та розподілу коштів місцевого бюджету, діяльності консультативно-дорадчих органів при органах та посадових особах місцевого самоврядування та громадське оцінювання їх діяльності;
  • деталізація процедури звітування сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад.

Законом вносяться зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», завдяки яким визначаються основні механізми реалізації прав громадян України на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні, своєчасне і повне отримання інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Забезпечення умов для розвитку та використання форм громадської участі 3-х територіальних громад Київської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Асоціація благодійників України запустила на SPOTIFY канал «Відверто про важливе»

ХОБФ «Об’єднання» допоміг обладнати нову поліцейську станцію у Білозерській громаді на Херсонщині

80 українських підприємиць розпочали шлях до трансформації свого бізнесу на відкритті освітньої програми «Мрій та Досягай»

Оголошено довгий список номінантів на Премію відповідальності «Responsibility Award 2024»

У Калинівській громаді триває процес розробки Стратегії її розвитку