Жарти як терапія, меми як зброя: запрошуємо до серйозної розмови про смішне

«Щоб не плакать, я сміялась», – писала Леся Українка наприкінці XIX століття, а здається, що нині. Ми жартуємо над ворогом й майстерно перетворюємо страшне у кумедне. Врешті-решт, на чому тримається ...

Додано:
Docudays UA

Jokes, memes serious conversation about humor
Жарти як терапія, меми як зброя: запрошуємо до серйозної розмови про смішне

«Щоб не плакать, я сміялась», – писала Леся Українка наприкінці XIX століття, а здається, що нині. Ми жартуємо над ворогом й майстерно перетворюємо страшне у кумедне. Врешті-решт, на чому тримається наша остання нервова клітина, якщо не на мемах? 

Як гумор допомагає нам вистояти? Та чи є табу на жарти під час війни? Про характер воєнного українського гумору говорять психологиня Світлана Чуніхіна та доктор соціологічних наук Олександр Шульга. Запрошуємо переглянути запис фестивальної дискусії «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну»

Для тих, хто вагається, ділимося трьома найцікавішими думками з розмови: 

«Природу нинішнього гумору українців/-ок можна пояснити трьома теоріями: зверхності, розрядки й невідповідності. Ми захищаємо свою землю —  отже, моральна перевага за нами. Ми не можемо постійно жити в напрузі — сміх розряджає. І ми відчуваємо весь абсурд цієї війни, коли одночасно й сонечко світить, і ракети летять», — розповідає Олександр Шульга.

«Людина може жартувати тільки усвідомлюючи власну вразливість. Крихкість парадоксальним чином дає можливість бачити реальність з різних точок зору. Гумор починається там, де є гра з сенсами. Він не доступний людині, яка мислить буквально й тримається за однозначність», — міркує Світлана Чуніхіна.

«Гумор — це спосіб обжити трагічну реальність. Він допомагає нам зробити цю реальність своєю. І на якийсь час прийняти такий життєвий контекст і простір», —  додає Світлана. 

Хоробрість «Привида Києва», потоплення українськими військовими крейсера «Москва», шафка з півником у Бородянці — про усе це та не лише — дивіться на DOCUSPACE

Також ви можете почути цю розмову в другому епізоді Rights Now! Podcast —  спільного проєкту фестивалю та «Радіо Сковороди». Подкаст складається з добірки записів подій правозахисної програми Rights Now! та проєкту «Архів війни» 20 Docudays UA. Вмикайте епізод на платформах Apple podcastsGoogle podcastsSpotify та SoundCloud

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби