Жінка у бізнесі: супергерой чи засновниця нової ділової культури?

Бізнес традиційно вважається чоловічим заняттям. Оскільки він передбачає ризик, жорстку конкуренцію, необхідність приймати у тому числі непопулярні рішення і працювати 24/7. Жінка за своєю природою ...

Додано:
ceasc

portrait-business-woman-working-laptop_1303-9733
Жінка у бізнесі: супергерой чи засновниця нової ділової культури?

Бізнес традиційно вважається чоловічим заняттям. Оскільки він передбачає ризик, жорстку конкуренцію, необхідність приймати у тому числі непопулярні рішення і працювати 24/7. Жінка за своєю природою м’якша, відповідальніша, більше схильна до турботи і компромісів, ніж до непримиренних воєн за домінування на ринку. Окрім цього вона не віддається бізнесу цілковито, тому що повинна приділити не меншу увагу іншим сферам життя, за які відповідальна.

Тим не менше, жінки не лише успішно влилися у ділове середовище, але й зуміли створити власну бізнес – субкультуру. І вона виявилася чудовою: клієнтоорієнтованою, соціально відповідальною, гнучкою і націленою на досягнення результатів win – win у стосунках з партнерами і навіть конкурентами.

У Європейському союзі, де сповідується політика рівності шансів, звернули увагу на ці особливості і те благо, яке вони генерують. І вирішили підсилити і заохотити жіноче підприємництво за допомогою спеціалізованих програм та експертної підтримки. Адже основні проблеми, із якими стикаються ділові жінки – культурні упередження і відсутність сприятливого середовища для ведення комерційної діяльності.

Україна поки що не подолала патріархальних упереджень, тому жінки на наших теренах почуваються не дуже упевнено. Психологи стверджують, що українки, відкриваючи бізнес, менше ніж чоловіки упевнені у власних здібностях та можливості досягнути успіху.

Проте Асоціація з ЄС відкрила для наших жінок коридор можливостей значно ширший ніж раніше. Тепер вони можуть скористатися екосистемами європейських країн, які «заточені» на комплексну підтримку підприємців і надзвичайно приязні до новостворених бізнесів. Не останню роль відіграє ємність європейських ринків порівняно з українським. Можна стартувати справу у більш комфортному середовищі, досягнути успіхів і упевненості в собі, а потім перейти до масштабування  бізнесу на інші ринки. Для цих цілей у Євросоюзі існують сотні інституцій: агенції регіонального розвитку, інкубатори, технопарки, мережі бізнес – ангелів, центри обслуговування інвесторів. Експерти, задіяні у них, допоможуть зареєструвати фірму, знайти інвестора або грант, дешевий кредит, лізинг, провести маркетингові дослідження, знайти партнерів, сертифікувати і вивести продукт на міжнародний ринок. Одним словом – підприємець ніколи не залишиться на самоті зі своїми проблемами.

Знайомству з інституціями підтримки бізнесу присвячене закордонне стажування для жінок BusinessWeek Lady 2019, яке відбудеться у Кракові 8 – 12 квітня. Програмою стажування передбачені візити до кількох інституцій підтримки бізнесу, знайомство з новою поки що для України Стратегією блакитного океану для запуску успішних стартапів, нетворкінг із польськими підприємцями та участь у Міжнародному бізнес-форумі “Роль жінки в розвитку економік держав”.

Ознайомитися з програмою стажування та умовами участі ви можете за посиланням: https://www.ceasc-bw.com/products/biznes-stazhuvannya-dlya-zhinok-businessweek-lady-2019/


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання