Жінки громад. Результати дослідження ОПОРИ участі жінок в місцевих виборах – 2020

Марія Цип'ящук, адвокатка у сфері захисту прав людини, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” розповіла проєкту Inspiring Women (ГО "Інститут партнерства та ...

Додано:
Daria Mustafina

2
Жінки громад. Результати дослідження ОПОРИ участі жінок в місцевих виборах – 2020

Марія Цип’ящук, адвокатка у сфері захисту прав людини, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” розповіла проєкту Inspiring Women (ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”) про результати дослідження ОПОРИ участі жінок в місцевих виборах – 2020.

Отож, в розгорнутому відео-інтерв’ю:

  • Про досвід жінок, які балотувались на місцевих виборах восени 2020 року.
  • «Жінки складають понад половину населення нашої країни. Тож цілком очевидно, що вони повинні мати можливість однаково з чоловіками брати участь в управлінні справами та прийнятті рішень на різних рівнях». Короткий зріз представленості жінок в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України. Чи гендерно збалансована наразі участь у громадсько-політичній сфері?
  • Основна мета та завдання дослідження ОПОРИ участі жінок у місцевих виборах – 2020. Хто ввійшов до числа респонденток дослідження
  • Загальний профіль респонденток. Фактично, було зібрано 290 історій жінок про їх особистий досвід політичної участі. Для майже ¾ це був новий етап у житті, адже балотувалися вони вперше. Що слугувало мотивацією для респонденток балотуватися?
  • Який перший досвід роботи в ОМС після обрання? Чи задоволені жінки своєю позицією (роллю) в ОМС після обрання і чи мають вплив на процес прийняття рішень у фракції?
  • Чи планують повторно брати участь у виборчих перегонах в майбутньому жінки, які не здобули перемогу на минулих місцевих виборах?
  • Чи прозорими/ефективними є внутрішні політики партій щодо залучення жінок?
  • Чи зіштовхнулися респондентки з будь-якими гендерно обумовленими перешкодами щодо себе під час виборчої кампанії? Рівність доступу до виборів та прояви гендерних й інших утисків за ознаками сімейного стану та віку.
  • З чим більшість жінок пов’язують успіх чи поразку у виборчих перегонах? Оцінка впливу обов’язкової гендерної квоти у цих виборах на посилення доступу жінок до процесів прийняття рішень.
  • Рекомендації, адресовані різним суб’єктам на основі дослідження, враховуючи думки та побажання респонденток.
  • Побажання жінкам, які бажають щось змінювати та долучатись до політичних процесів.

Inspiring Історії. Щотижня – нова історія!

Підписуйся на канал ВЛАСНА СПРАВА, став дзвіночок та отримуй сповіщення про нові відео. 

Героїня: Марія Цип’ящук, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” в Рівненській області; членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України; координаторка та юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Рівному; викладачка факультету права (з 2011 р. – Інституту права ім. І. Малиновського) Національного університету “Острозька академія”, кафедра теорії та історії держави і права.

Авторка ідеї та інтерв’юерка: Дар’я Мустафіна 

Організатор проєкту: ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”

Спільнота Inspiring Women

Здійснено в рамках проєкту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S.Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я