Жінки громад. Результати дослідження ОПОРИ участі жінок в місцевих виборах – 2020
Марія Цип'ящук, адвокатка у сфері захисту прав людини, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” розповіла проєкту Inspiring Women (ГО "Інститут партнерства та ...
Додано:
Daria Mustafina
Марія Цип’ящук, адвокатка у сфері захисту прав людини, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” розповіла проєкту Inspiring Women (ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”) про результати дослідження ОПОРИ участі жінок в місцевих виборах – 2020.
Отож, в розгорнутому відео-інтерв’ю:
- Про досвід жінок, які балотувались на місцевих виборах восени 2020 року.
- «Жінки складають понад половину населення нашої країни. Тож цілком очевидно, що вони повинні мати можливість однаково з чоловіками брати участь в управлінні справами та прийнятті рішень на різних рівнях». Короткий зріз представленості жінок в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України. Чи гендерно збалансована наразі участь у громадсько-політичній сфері?
- Основна мета та завдання дослідження ОПОРИ участі жінок у місцевих виборах – 2020. Хто ввійшов до числа респонденток дослідження
- Загальний профіль респонденток. Фактично, було зібрано 290 історій жінок про їх особистий досвід політичної участі. Для майже ¾ це був новий етап у житті, адже балотувалися вони вперше. Що слугувало мотивацією для респонденток балотуватися?
- Який перший досвід роботи в ОМС після обрання? Чи задоволені жінки своєю позицією (роллю) в ОМС після обрання і чи мають вплив на процес прийняття рішень у фракції?
- Чи планують повторно брати участь у виборчих перегонах в майбутньому жінки, які не здобули перемогу на минулих місцевих виборах?
- Чи прозорими/ефективними є внутрішні політики партій щодо залучення жінок?
- Чи зіштовхнулися респондентки з будь-якими гендерно обумовленими перешкодами щодо себе під час виборчої кампанії? Рівність доступу до виборів та прояви гендерних й інших утисків за ознаками сімейного стану та віку.
- З чим більшість жінок пов’язують успіх чи поразку у виборчих перегонах? Оцінка впливу обов’язкової гендерної квоти у цих виборах на посилення доступу жінок до процесів прийняття рішень.
- Рекомендації, адресовані різним суб’єктам на основі дослідження, враховуючи думки та побажання респонденток.
- Побажання жінкам, які бажають щось змінювати та долучатись до політичних процесів.
Inspiring Історії. Щотижня – нова історія!
Підписуйся на канал ВЛАСНА СПРАВА, став дзвіночок та отримуй сповіщення про нові відео.
Героїня: Марія Цип’ящук, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ВГО “Громадянська мережа ОПОРА” в Рівненській області; членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України; координаторка та юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Рівному; викладачка факультету права (з 2011 р. – Інституту права ім. І. Малиновського) Національного університету “Острозька академія”, кафедра теорії та історії держави і права.
Авторка ідеї та інтерв’юерка: Дар’я Мустафіна
Організатор проєкту: ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”
Спільнота Inspiring Women
Здійснено в рамках проєкту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S.Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”