Жінки і ВІЛ: проект «Киянка +» відкриває двері для нових учасниць

Унікальний, дуже важливий та необхідний проект для жінок, які живуть з ВІЛ «Підтримка та наснаження ВІЛ+ жінок Київського регіону для протидії насильству та стигмі» (далі «Киянка+) реалізується БО ...

Додано:
Irina Mihanik

1
Жінки і ВІЛ: проект «Киянка +» відкриває двері для нових учасниць

Унікальний, дуже важливий та необхідний проект для жінок, які живуть з ВІЛ «Підтримка та наснаження ВІЛ+ жінок Київського регіону для протидії насильству та стигмі» (далі «Киянка+) реалізується БО «Позитивні жінки» у м. Києві. Саме у нас жінки, які дізналися про свій статус, можуть отримати всю необхідну інформацію про захворювання  та знайти всебічну підтримку та спілкування у форматі «рівна-рівній».  Про роботу та результати діяльності «Киянка+» за останні 4 місяці розповідає координаторка проекту Віра Варига.

Перш за все хочу наголосити, що ми (БО «Позитивні жінки») єдині в Україні, хто працює окремо з жінками, яких торкнулася проблема ВІЛ, використовуючи гендерно-чутливий підхід у наданні широкого спектра послуг для жінок. В рамках проекту ми допомагаємо долати учасницям внутрішні страхи та переживання, разом боремося зі самостигмою, працюємо з підняттям самооцінки, допомагаємо жінці прийняти себе в новому статусі, та усвідомити, що ВІЛ —  звичайна хвороба, яку вона контролює.

За час існування групи підтримки «Киянка+» ми зрозуміли, що бар’єром на шляху прийняття свого нового статусу більшості жінок заважає насильство, з яким вона зустрічається у буденному житті. Тому працюємо одразу у двох напрямках: з подолання внутрішньої стигми та  насилля.

Через відсутність підтримки, незнання своїх прав, страх і самозвинувачення жінки, які живуть з ВІЛ  закриваються у собі, нібито захищаючись таким чином він навколишнього світу. Якщо зверху на цю лавину падає будь-який прояв насильства, ноша стає справді нестерпної. В такому випадку на допомогу приходить: мультидисциплінарна команда фахівців проекту, підтримка від інших учасниць «Киянка+».

 «Родзинкою» нашою є «Школа життя з ВІЛ», яка складається з серії майстер-класів на різні тематики та допомагає учасницям швидше прийняти статус, вчить як жити з ВІЛ, як розповісти рідним, оточенню, лікарям, чоловікові чи сексуальному партнеру. Тут жінки отримують найнеобхіднішу інформацію, яку можна буде використовувати у різних сферах життя, що полегшує прийняття ними свого статусу, і дуже часто, вони починають по-новому, більш позитивно, а іноді й більш відповідально ставитися до свого життя. Вони  цінують його! Знаходять сили і внутрішні ресурси для відновлення або побудови нових безпечних відносин з чоловіками, на основі поваги та рівності.

«Киянка+» працює 4 місяці та, незважаючи на такий короткий термін, нам вдалося досягнути значних результатів.  Зараз у нас вже є 170 учасниць, у порівнянні зі стартом проекту у жовтні 2018 року – 100.

Дуже активно функціонує секретна онлайн-група в фейсбуці, в якій дівчата  спілкуються між собою, допомагають одна-одні, і, звичайно, підтримують «новеньких».

Цілодобово працює Телефон довіри і вже понад 600 консультацій було надано жінкам, які зателефонували. 1

15 консультацій психолога отримали учасниці під час психотерапевтичних сесій, яка складає не менше ніж 5 консультації для одної жінці.

5 групових зустрічей з жінками, які знаходяться в ситуації насильства.

5 груп взаємопідтримки для жінок, які живуть з ВІЛ.

Проведено 2 заняття  «Школі життя з ВІЛ».

2 зустрічі в форматі воркшоп з невропатологом та гінекологом (медиками, практикуючими з пацієнтами з ВІЛ).

5 майстер-класів з використанням арт – терапії.

65 мотиваційних наборів знайшли своїх власниць.

 І це лише початок. Попереду у нас ще дуже багато цікавого, тому запрошуємо жінок, які дізналися про свій ВІЛ-статус приєднатися до нашої «КИЯНКА+».

Для того щоб жінка почувала себе добре, мала гарне здоров’я, могла реалізовуватися і просто щасливо жила – їй потрібно навчитися жити з ВІЛ, прийняти діагноз, почувати себе достойно і на рівні з усіма. І ми, як ніхто інший, знаємо як це зробити. Телефонуйте на Гарячу лінію: 067-239-69-36; 067-323-31-36 та приходьте до нас.

Ви не одні у цьому світі!

Діяльність проводиться в рамках проекту «Підтримка та наснаження ВІЛ-позитивних жінок Київського регіону для протидії насильству та стигмі», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF-Ukraine.

Група «Киянка+» створена у 2014 році за підтримки наших партнерів «100% життя. Київський регіон» та « МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я