У Польщі триває жіночий #czarnyprotest. Як підтримують українки
Сейм Польщі у першому читанні ухвалив законопроект, який передбачає повну заборону переривання вагітності. Дана поправка передбачає кримінальну відповідальність для людей, які намагаються зробити або ...
Додано:
Громадський Простір

Сейм Польщі у першому читанні ухвалив законопроект, який передбачає повну заборону переривання вагітності. Дана поправка передбачає кримінальну відповідальність для людей, які намагаються зробити або вже зробили аборт, що тягне за собою покарання у вигляді ув’язнення на термін від трьох місяців до п’яти років, та збільшує максимальний термін ув’язнення для всіх, хто рекомендує зробити аборт або допомагає в його проведенні. Польща протестує.
Сьогодні у Варшаві було практично заблоковано рух центром міста, тисячі жінок і чоловіків з плакатами перекрили центральні вулиці. На замковій площі у Варшаві триває маніфестація, яка має становити завершення понеділкового протесту жінок проти планів введення суворішого законодавства про аборти. Учасниці/ки одягли чорний одяг, не працювали сьогодні, використовуючи право на вихідний день за власним бажанням. Маніфестації прокотились містами Вроцлав, Лодзь, Краків і Ґданськ.
MASSIVE turnout in Warsaw #CzarnyProtest via @PStrzalkowski https://t.co/kmUsb5dsAQ
— Exen (@Exen) 3 жовтня 2016 р.
Ініціатива консервативної партії та її підтримка католицькою церквою є, за словами ініціаторок протесту, черговою спробою позбавити жінок прав та свобод. Нині Польща має одне з найбільш суворих законодавств у Європі у можливості переривання вагітності. Понад 20 років тому польські політики домовилися обмежити аборційне право для жінок, і дозволили переривати вагітність у трьох випадках: коли вона загрожує життю матері, якщо плід має важкі чи невиліковні генетичні вади і для зґвалтованих жінок.
На підтримку протесту долучаються жінки з інших країн, зокрема сьогодні відбулись акції підтримки і в містах України – відстежувати акції протесту можна за хештегом #czarnyprotest
Харків
Дніпро
Львів
Детальніше на сторінці Ініціативи
Огляд ситуації на сайті ГІАЦ “Крона”