Журналістів Чернігівщини знайомили зі стандартом UA EITI

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UA EITI — Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ІПВГ). Саме про це дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини ...

02
Журналістів Чернігівщини знайомили зі стандартом UA EITI

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UA EITI — Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ІПВГ). Саме про це дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини під час тематичної лекції 23 березня 2016 року.

Лекція стала першим заходом на Чернігівщині з реалізації завдань Комунікаційної ії ІПВГ.

Журналісти, переважно з районних друкованих видань, отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи прозорості видобувних галузей. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для медійників як ключ до отримання надійної інформації про кошти, сплачені нафто- та газовидобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.

IMG_0798Захід відбувся в рамках проекту ГО «НОВА Енергія» «Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної Стратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України», що проходить за фінансової підтримки Німецького товариства інтернаціональної співпраці (GIZ) та Міжнародного фонду «Відродження». Участь у його організації взяли Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та «Разом до громадянського суспільства»

«Чернігівщина — далеко не найбільша з видобувних галузей України, тому може здатися, що питання Ініціативи прозорості видобувних галузей для неї не надто актуальне, — зауважив Валерій Сорокін, представник Департаменту інформдіяльнсті ОДА. — Дійсно, найбільше вигоди від Ініціативи можуть отримати райони, де безпосередньо здійснюється видобуток. Тим не менше, ІПВГ сприяє досягненню прозорості, рівних правил гри та поліпшенню інвестиційного клімату на загальнодержавному рівні, а тому, тією чи іншою мірою, є важливою для всіх».

IMG_0809Учасники лекції ознайомилися з короткою версією першого національного звіту ІПВГ та переглянули присвячений йому відеоролик.

Валерій Сорокін привернув увагу до того, що наступний звіт, за умови ухвалення законопроекту «Про розкриття інформації у видобувних галузях», має всі шанси стати повнішим та детальнішим за попередній, а отже — ще більш цікавим для представників ЗМІ.

Найбільшу цікавість у присутніх викликали можливості, які Стандарт ІВПГ відкриває для місцевих громад: поле для діалогу і вирішення конфліктних ситуацій, а також контроль за надходженнями для місцевих бюджетів і стимулювання розвитку інфраструктури.

IMG_0789Учасники пошкодували, що Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні не поширюється на видобуток торфу, адже ситуація з розробкою цієї корисної копалини є постійним джерелом конфліктів на Чернігівщині.

Реалізація завдань Комунікаційної Стратегії ІПВГ на Чернігівщині продовжуватиметься. Окрім ще одного тренінгу для ЗМІ, у квітні у південних видобувних районах відбудуться круглі столи за участю представників місцевих громад, а потому —круглий стіл, присвячений видобутку вуглеводнів в області в контексті реалізації ІПВГ. Тим часом, до 6 травня в області триває конкурс журналістських робіт на кращий аналітичний матеріал щодо імплементації ІПВГ та її значення для громад.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі