Згуртованість та синергія: досвід Козельщинської громади Полтавщини
Якісні зміни у громаді відбуваються не лише завдяки фінансовому ресурсу. Визначальну роль відіграє мотивація та згуртованість мешканців, їх готовність працювати спільно для покращення умов життя у ...
Додано:
Наталія Вінничук
Якісні зміни у громаді відбуваються не лише завдяки фінансовому ресурсу. Визначальну роль відіграє мотивація та згуртованість мешканців, їх готовність працювати спільно для покращення умов життя у громаді.
У Козельщинській громаді презентували своє бачення прийняття ефективних управлінських рішень, які допомагають громаді розвиватися навіть під час воєнного стану. Понад 15 голів громад Полтавської області взяли участь у заході з обміну досвідом «Синергетичний підхід у вирішенні питань соціально-економічного розвитку громади в умовах воєнного стану», організованому місцевим Регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою».
Про успішні проєкти та добрі практики, а також підхід до прийняття рішень розповів селищний голова Олександр Троцький. Зміни, які можна побачити неозброєним оком, відбулися в освіті, культурі, комунальному господарстві, роботі з молоддю, туристичній сфері.
Учасник заходу, народний депутат Костянтин Касай зазначив:
«В Козельщинській громаді ми маємо приклад успішних рішень складних питань роботи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану завдяки тому, що голові громади за такий невеликий час вдалося об’єднати навколо себе не тільки команду гарних управлінців, а й представників соціально відповідального бізнесу, активну частину мешканців, громадські організації, молодь, які стали рушійною силою позитивних змін».
Учасники заходу відвідали Смарт Простір, прогулялися селищем, побували у Козельщинському ліцеї, ознайомились з роботою КП «Козельщина», де впроваджено практику сортування відходів, а також секцію картингу і туристичний гурток.
Культурний простір у Козельщинській громаді, який називають Смарт простором — один з прикладів спільної роботи влади, соціально відповідального бізнесу і мешканців гргомади. Так само і у випадку з місцевою туристичною родзинкою, водоймою, на якій відпочивають туристи, а тренер місцевої ДЮСШ займається веслуванням з дітьми, які неодноразово привозили зі змагань призові місця і навіть чемпіонські титули. Утримання водойми і туристичні атракції — результат спільних зусиль громади і підприємців.
Інший приклад — впровадження роздільного збору відходів. Тут окремо збирають скло і пластик. До впровадження і підтримки цієї екологічно дружньої практики долучається вся громада. А за кошти, виручені за зібраний пластик, зробили скейт-парк. Маленькими кроками тут облаштовують простір, і роблять це відповідно до побажань мешканців і молоді. А ще завжди розповідають про зроблене і тих, хто до цього долучився. Людям приємно чути про свій вклад, навіть якщо він невеликий, і ставлення до результату тоді зовсім інше.
У Козельщинській громаді вдало поєднують державне і приватне, а завдяки соціальній згуртованості мешканці долучаються до багатьох речей. Варто відзначити, що місцевий бюджет не є захмарним. Це близько 100 мільйонів на рік, що є середнім числом по Полтавській області. Проте синергетичний підхід до вирішення питань соціально-економічного розвитку дозволяє отримувати видимі результати.
«Козельщинська громада на Полтавщині — це яскравий приклад того, як можна розвиватися при синергії зусиль, як можна за допомогою такої синергії ефективно впроваджувати в селищній громаді молодіжну політику. Вивчаємо досвід і поширюємо його», — зазначила керівниця Регіонального офісу U-LEAD Ірина Балибіна.