Жителі Голобської громади визначали, що буде через 10 років

Високооплачувані робочі місця, якісна медицина, створення максимум можливостей для виховання молоді, найбезпечніші умови збереження екології – ті питання, над якими, безперечно, тепер працюватимуть у ...

13434863_10207023803689385_1826815948453214182_n
Жителі Голобської громади визначали, що буде через 10 років

Високооплачувані робочі місця, якісна медицина, створення максимум можливостей для виховання молоді, найбезпечніші умови збереження екології – ті питання, над якими, безперечно, тепер працюватимуть у Голобській об’єднаній громаді Ковельського р-ну. Їх вирішення і пропишуть у Стратегії сталого розвитку на десятиліття, яку спільно з громадою готують фахівці Обласної молодіжної громадської організації «Волинський Інститут Права» та ВОГО «Асоціація регіонального розвитку».

Робота ведеться в рамках проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади», що реалізовується за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Такі обговорення відбулися у 3-х фокус групах: спочатку власне стратегічне бачення окреслили сільські старости та працівники селищної ради, тоді до обговорення залучили місцевий актив, а згодом запитали думку у представників бізнесу.

Голобський селищний голова Сергій Гарбарук наголосив:

– Нам підставляють плече, ми радо відгукуємося. А ще – дійсно розуміємо, що такі важливі рішення не повинен приймати сам голова. Маємо почути вашу думку, щоб врахувати у процесі написання Стратегії.

– Те, що ми сьогодні напрацьовуємо, визначить, як ви житимете у майбутньому. Ні науковці, ні влада не спроможні диктувати і знати, як і що краще людям на місцях. Сьогодні ми намітимо напрямки, окреслимо можливі шляхи їх реалізації, чітко намалюємо в уяві, чого очікуємо в результаті, – зазначив президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархомюк, наголосивши, що написання Стратегії та подальша активність жителів дасть змогу залучати такі необхідні кошти для розвитку, якими зараз з Україною відносно щедро ділиться Європа.

Керівник проекту, голова ОМГО «Волинський інститут права» Ірина Гайдучик попросила присутніх бути максимально активними, щоб вдалося отримати якомога більше корисної інформації.

«Витягнути максимум у хорошому розумінні слова» запросили експерта зі Львова Андрія Залужного. Він і працював безпосередньо у фокус-групах.

Тож спочатку кожен із присутніх визначав три проблеми, які найбільше, на його думку, актуальні для громади. Серед таких, виявилося, – невелика кількість підприємств, відсутність робочих місць, низька якість медичного забезпечення і навіть екологічний стан довкілля, що погіршується.

Тоді у кожній фокус-групі напрацьовували шляхи та можливості, як змінювати ситуацію на краще. Жваві дискусії та обговорення приводили до спільних бачень результатів.

13406826_10207024660430803_3303906290691332747_n 13434714_10207024724432403_3426111868781297640_n

До слова. Бачення представників фокус-груп підтвердило результати попередньо проведеного анкетування. Тепер на основі почутого необхідно визначити 3-4 основні стратегічні напрямки розвитку. Адже саме від їх актуальності та можливості реалізації у цій громаді, багато у чому залежить її подальший розвиток.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я