Жителі віддалених сільських пунктів Одещини отримують правову допомогу

18 та 19 червня правники Громадського центру правосуддя спільно з представниками бюро правової допомоги надали безоплатну правову допомогу жителям віддалених сільських населених пунктів ...

1139
Жителі віддалених сільських пунктів Одещини отримують правову допомогу
18 та 19 червня правники Громадського центру правосуддя спільно з представниками бюро правової допомоги надали безоплатну правову допомогу жителям віддалених сільських населених пунктів Татарбунарського та Ренійського районів Одеської області. Окрім сервісних правових консультацій з питань оренди землі та оформлення нерухомості правники розпочали дві стратегічні справи – щодо оформлення документів для 15-річної дівчини та захисту від триваючого протягом 3-х років домашнього насильства та погроз вбивством. Характерно, що обидві справи також торкаються бездіяльності відповідних органів влади, які тривалий час не реагували на звернення, що в обох випадках значно ускладнило проблему. 

18 червня група правників у складі керівника Громадського центру правосуддя Леоніда Семененка, адвоката центру Олександра Ковпака та представниці Татарбунарського бюро правової допомоги Інги Дмитрієвої провели прийом мешканців сіл Трапівка та Приморське Татарбунарського району. Одним з питань було звернення літньої жінки щодо спору з підприємством-орендарем земельної ділянки (як отримати оригінал договору, вилученого для державної реєстрації, який порядок оплати орендної плати за 2020 рік в умовах засухи). Мешканця цього ж села Анатолія цікавило питання оформлення спадщини на земельну ділянку, яку його покійний батько отримав ще у 1992 році, але завершити оформлення не встиг. Літній мешканець Федір звернувся з питаннями оформлення спадщини на майно померлої особи, за якою він останнім часом наглядав. Інші звернення також торкались різних аспектів спадкування та оформлення нерухомості в сільській місцевості. Також правники поспілкувалися з працівниками органів місцевого самоврядування, зокрема зі старостою Людмилою Шевченко щодо правових проблем об’єднаної громади.

 

19 червня група у складі заступника голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Ігоря Бриноша, керівника Громадського центру правосуддя Леоніда Семененка, медіаторки центру Світлани Гудь та представниці Ренійського бюро правової допомоги провели виїзний прийом в одному з найвіддаленіших населених пунктів Одеської області – селі Орлівка Ренійського району, яке розташоване поблизу румунського кордону (близько 300 км від обласного центру). Проблеми, з якими звернулися місцеві мешканці, були значно серйозніші та торкалися тривалої бездіяльності місцевих органів влади, які призвели до порушень прав людини. Це, зокрема, стосується оформлення документів для 15-річної дівчини та захисту від триваючого протягом 3-х років домашнього насильства та погроз вбивством. Ці дві справи представники Громадського центру правосуддя та Ренійського бюро правової допомоги взяли для стратегічної адвокатської допомоги. На місці було складено декілька правових документів та узгоджено наступні кроки щодо адвокатської підтримки.

Перше таке звернення надійшло від місцевої мешканки щодо долі 15-річної школярки, яка не має на руках жодних документів. Батько дитини помер, а мати вже як три роки пропала безвісти. Незважаючи на факт народження в цьому селі, дівчина не має свідоцтва про народження, лише довідку з пологового будинку. Після того, як стало відомо, що представники Міграційної служби готуються депортувати дівчину до Республіки Молдова (громадянкою якої є чи, можливо, вже була її мати), місцева жителька зголосилася взяти над нею опіку. Тривалий час питання документування дівчини не розглядалося. Намагалися допомогти отримати свідоцтво про народження для дитини і місцева вчителька, і виконавчий комітет сільської ради. Проте зусилля виявилися марними, протягом трьох років питання документування 15-річної дитини не вирішилося. В ході телефонної розмови з начальницею Ренійського районного відділу ДРАЦСу Оленою Стеценко, з’ясували, що відділ може вирішити питання видачі свідоцтва про народження дитини у разі, якщо служба у справах дітей звернеться з цього приводу та подасть відповідний пакет документів. За словами виконавчого комітету сільської ради, такий пакет знаходиться у відповідної служби вже давно і вони будуть клопотати про звернення для оформлення свідоцтва про народження. 

 

Після звернення молодої жінки спільно зі своє мамою щодо вчинення домашнього насильства в різних формах протягом 3-х років було вирішено залучити до справи адвоката системи безоплатної правової допомоги та адвоката Громадського центру правосуддя. І тут справа як безпосередньо в захисті від фізичного, психологічного та економічного насильства та погроз вбивством, так і в бездіяльності місцевих правоохоронних органів. Адже відсутність належної реакції на неодноразові звернення щодо захисту від домашнього насильства провокували агресора на більш жорсткі форми домашнього насильства та навіть погрози вбивством. 

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я