Житло і війна в Україні: аналітична записка

Незалежний аналітичний центр Cedos працює над моніторингом та аналізом про те, що відбувається у сферах житла, вимушеної міграції, освіти та соціального захисту під час війни. Опублікувано першу ...

unnamed (1)
Житло і війна в Україні: аналітична записка

Незалежний аналітичний центр Cedos працює над моніторингом та аналізом про те, що відбувається у сферах житла, вимушеної міграції, освіти та соціального захисту під час війни. Опублікувано першу аналітичну записку (українською і англійською), яка присвячена питанням забезпечення житлом переселен_ок і оренди житла:

Житло і війна в Україні (24 лютого — 22 березня 2022)

Під час війни доступ до житла є критично важливим, адже наявність дому може врятувати життя. Ми працюємо над моніторингом впливу війни на питання житла та житлового забезпечення в Україні. Його мета — зафіксувати найважливіші рішення та події у цій сфері, окреслити основні виклики і сформувати підґрунтя для житлової політики в майбутньому.

З початку повномасштабної війни в Україні безліч людей були змушені покинути свій дім. Станом на 18 березня 6,5 мільйонів людей перемістилися в межах країни. Близько 4 мільйонів із них перебувають у західних областях. Частина житла зруйнована: за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на 22 березня російська війська частково пошкодили щонайменше 3780 житлових будинків і повністю знищили 651 будинок. З’являються повідомлення про незаконні виселення з орендованого житла та підвищення плати за нього. Доступ до житла залишається серед найбільш нагальних проблем, які сьогодні намагаються вирішити державні та місцеві органи влади, а також волонтери та волонтерки в усіх регіонах країни.

Сфера оренди житла стала простором для прояву суспільної солідарності та взаємодопомоги під час війни. Тисячі людей пропонують прихистити переселен_ок у своїх домівках безкоштовно, разом з дітьми й домашніми тваринами. Створені спеціальні сайти, чат-боти та форми для пошуку і пропозиції житла для переселен_ок як у межах України, так і за кордоном — наприклад, «Прихисток», SafeHomeUAUkraine Take ShelterЦентр спільних дій.

Житлова політика є однією зі стратегічних тем, з якою Cedos працює вже чотири роки. Житло — базове право кожної людини. Під час війни доступ до нього є критично важливим, адже наявність дому може врятувати життя. Ми працюємо над моніторингом впливу війни на питання житла та житлового забезпечення в Україні. Ця робота покликана зафіксувати найважливіші рішення та події у цій сфері, окреслити основні виклики і сформувати підґрунтя для житлової політики в майбутньому.

Для моніторингу ми використовуємо офіційні сторінки державних і місцевих органів влади, повідомлення українських і закордонних медіа, звернення і публікації представни_ць органів влади, публікації у соціальних мережах.

У цьому матеріалі ми звертаємо увагу на рішення національних і місцевих органів влади щодо розміщення переселен_ок, врегулювання оренди житла, а також наводимо приклади проблем, з якими орендар_ки стикнулися під час війни.

Читати повністю: Житло і війна в Україні (24 лютого — 22 березня 2022)

Англійською: Housing and War in Ukraine (February 24 — March 22, 2022)

Джерело: Cedos


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024

Як покращити Методику місцевих енергетичних планів: DiXi Group підбив підсумки проєкту з розробки МЕПів для громад

«Дорослішання: поговоримо по-юридичному»: уЛьвові відбулася лекція для школярів

Щотижнева добірка вакансій вже на порталі

Краса та гідність: Жінки-переселенки опанували перукарську майстерність

Естонсько-український діалог у дії: жінки Кіровоградщини відвідали Таллінн