Життя з нової сторінки: Ірина Васильченко

Ірині Васильченко 37 років. У червні 2014 року вона народила третю дитину. У цей же час в Луганськ почала заїжджати військова техніка, розгорнулися бойові дії, стрілянина, авіанальоти. Якийсь час ...

Сім'я переселенців
Життя з нової сторінки: Ірина Васильченко

Ірині Васильченко 37 років. У червні 2014 року вона народила третю дитину. У цей же час в Луганськ почала заїжджати військова техніка, розгорнулися бойові дії, стрілянина, авіанальоти. Якийсь час мати з дітьми переховувалася в підвалі, проте згодом зрозуміла, що залишатися в місті надто небезпечно. Одного разу, коли за ніч сирена тривоги пролунала 15 разів, Ірина вирішила залишити все та сісти на найближчий потяг до Києва. Проте до столиці вона так і не доїхала – на станції в Полтаві її разом з трьома дітьми зустріли волонтери та запропонували допомогу.

Спочатку сім’я проживала в гуртожитку, потім житло надала  благодійна організація «Світло надії». Проте згодом житло довелося шукати власними силами.

На проживання держава щомісяця виділяє 2400 грн. На ці кошти Ірина орендує приватний будинок разом і з ще однією сім’єю. Умови проживання залишають бажати кращого, проте Ірина не скаржиться: в цілому тут є все для нормального існування.

У вітальні чимало дитячих іграшок – усе це допомога волонтерів.

Старший син Ірини Костя вступив до місцевого училища, молодший Даня відвідує школу в Яківцях. Тут діти знайшли нових друзів, але і старих не забувають – підтримують спілкування через Інтернет. Надворі Ірина висадила деякі овочі. Таким чином вимушені переселенці пристосовуються до нового місця.

Головне, на що сподіваються – що нарешті настане перемир’я, і вони зможуть повернутися додому. «Ми ж не можемо постійно змінювати квартири», – жаліється Ірина. А поки переймаються тим, аби лишень не відмінили виплати на житло.

Детальніше про те, як живеться переселенцям у Полтаві, дивіться у відеосюжеті ГромадськогоТБ.Полтава.

«Життя з нової сторінки» – цикл програм, присвячений проблемам тимчасово переміщених осіб, що нині перебувають на Полтавщині.

Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться ГО «Полтавське Громадське Телебачення» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”