“Живий діалог зі Сходу на Захід” познайомить молодь Донецька та Мукачева

26-29 серпня, «Молодіжна Ініціатива Міст» здійснить обмінну поїздку "Живий діалог зі Сходу на Захід” до м. Мукачево, де приймаючою організацією виступає ГО “Закарпатське Вільне Медіа”. Мета ...

Додано:
Andrij Mochurad

12002309_1685171001704724_9084001065533393135_n
“Живий діалог зі Сходу на Захід” познайомить молодь Донецька та Мукачева

26-29 серпня, «Молодіжна Ініціатива Міст» здійснить обмінну поїздку “Живий діалог зі Сходу на Захід” до м. Мукачево, де приймаючою організацією виступає ГО “Закарпатське Вільне Медіа”.

Мета проекту: встановлення діалогу між молоддю Сходу та Заходу України; руйнація стереотипів у сприйнятті один одного; формування простору для майбутньої співпраці між організаціями, обмін досвідом в плануванні та реалізації проектів, встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної держави. До участі в проекті буде запрошена активна молодь, лідери громадського суспільства зі сходу України та активні представники приймаючої громади із західних регіонів.

Окрема увага під час візиту буде присвячена підходу до діалогу  «Жива бібліотека», який був розроблений Американською бібліотечною асоціацією та включений в програму Ради Європи з метою пропагування розповідання особистих історій і власного досвіду віч-на- віч, задля боротьби з расизмом, ксенофобією та упередженим ставленням до певних груп населення.

В рамках обміну активісти ДОМГО «Молодіжна ініціатива міст» планують поділитися досвідом використання підходу «», представити концепцію та історію створення, привести приклади адаптації методики в Україні, навчити представників приймаючої організації правилам використання методики. Окрім того, планується в останній день обміну провести захід «Живі бібліотеки» у приймаючий громаді в м. Мукачево.

Крім того, регіон Закарпаття характеризуються великою часткою етнічних меншин. Застосування підходу «Жива бібліотека» в майбутньому може сприяти знаходження діалогу між представниками різних нацменшин та підвищити рівень згуртованості в громаді.

В останній день обмінної поїздки “Живий діалог зі Сходу на Захід” планується проведення першого заходу в форматі «Живих бібліотек» з залученням внутрішньо перемішених осіб, які наразі проживають у місцевій громаді та місцевих жителів.

Відвідувачі “Живої Бібліотеки” отримують можливість неформального спілкування у “читальний час” з “книгами”, які представляють неоднорідний поперечний розріз ВПО різного віку, статі, життєвого досвіду, географічного розташування та культурного тла.

Цей тип спілкування та взаємодії розкриє нову інформацію про життя ВПО та заохочуватиме членів приймаючих громад надавати їм більшу підтримку та активно допомагати їм для ефективної інтеграції. Як наслідок, ця діяльність сприятиме зусиллям спрямованим на зміцнення життєздатності

В рамках міжкультурного обміну наші колеги з Мукачівської громадської організації та учасники презентацій і воркшопів, матимуть змогу більше дізнатись про культуру, традицію та стан речей на сході України. Більше того, громадська організація «Закарпатське Вільне Медіа» в подальшому буде поширювати отриману інформацію та матеріали в рамках своїх культурних та просвітницьких проектів.

Подія відбудеться в рамках проекту “Містки громадської активності”, що фінансується Європейським Союзом і Фондом підтримки демократії та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів)Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) таФондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

2016-08-01_1038

Контакти: Андрій Мочурад, 097 945 00 05, [email protected].


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах