Зі змінами до законодавства колегіальні органи ОМС можуть працювати дистанційно

Парламент врахував деякі пропозиції Асоціації міст України у змінах до Податкового кодексу та унормував дистанційні засідання колегіальних органів місцевого самоврядування. 30 березня Верховна Рада ...

Додано:
at

zakon_ukrayiny_5
Зі змінами до законодавства колегіальні органи ОМС можуть працювати дистанційно

Парламент врахував деякі пропозиції Асоціації міст України у змінах до Податкового кодексу та унормував дистанційні засідання колегіальних органів місцевого самоврядування. 

30 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” (законопроєкт №3275).

Цим Законом, зокрема, вносяться зміни до положень закону про місцеве самоврядування. 

“Відтепер стали можливими організація та проведення у виняткових випадках дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування. Раніше Асоціація вже надала пропозиції законодавчих змін щодо дистанційного проведення засідань місцевих рад та розробила відповідні Методичні рекомендації для проведення дистанційних засідань”, – коментують експерти Асоціації міст. 

Фахівці з децентралізації та місцевого самоврядування вітають таке рішення як таке, що допоможе органам місцевого самоврядування ефективно організувати роботу в умовах обмежувальних заходів, пов’язаних з загрозою поширення коронавірусу. 

Крім цього, закон передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Так, уточнюються норми, якими органи місцевого самоврядування були позбавлені надходжень до своїх бюджетів від плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за березень та квітень 2020 року.

Прийнятим Законом передбачено:

- платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень

- платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня. 

Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів.

Нагадаємо, АМУ пропонувала дозволити органам місцевого самоврядування без обмежень по термінам (що встановлені чинним законодавством) приймати рішення, вносити зміни до вже прийнятих рішень, встановлювати пільги по усіх місцевих податках та зборах.

Отже, Верховна Рада України певною мірою врахувала пропозиції Асоціації міст України до законопроєкту 3275, однак, на жаль, більша частина пропозицій не була взята до уваги.

“Місцеві бюджети матимуть некомпенсовані втрати через рішення, прийняті державою, і це є прямим порушенням прав місцевого самоврядування”, – наголошують аналітики Асоціації міст. 

___________ 

Миколаївське РВ АМУ 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах