Зміни до порядку взяття на облік донорських установ, філій та представництв НПО, постійних представництв нерезидентів

14.08.2018 року в Офіційному віснику України опублікований Наказ Міністерства Фінансів України, який № 589, який вносить зміни до Порядку обліку платників податків і зборів №1588 від 09.12.2011. ...

Зміни у законодавстві
Зміни до порядку взяття на облік донорських установ, філій та представництв НПО, постійних представництв нерезидентів

14.08.2018 року в Офіційному віснику України опублікований Наказ Міністерства Фінансів України, який № 589, який вносить зміни до Порядку обліку платників податків і зборів №1588 від 09.12.2011. (надалі – Наказ №589).

Прийняття даних змін зумовлене виконання вимог Податкового Кодексу України та врегулювання питання взяття на облік таких суб’єктів, як «представництво донорської установи в Україні», взяття/зняття з обліку у випадку зміни місця знаходження відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій включених до ЄДР, тобто тих, які відповідають визначенню постійного представництва нерезидента в Україні.

В листопаді 2017 року були внесені зміни до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги №153, та введено поняття та умови реєстрації «представництва донорської установи в Україні».

І. Головними новаціями Наказу №589 є врегулювання питання взяття на облік в контролюючих органах «представництва донорської установи в Україні» та присвоєння реєстраційного (облікового) номеру. Місцем обліку в контролюючих органах «представництва донорської установи в Україні» є його місцезнаходження.
Підставою для взяття на облік представництва донорської установи в Україні є: копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, отримана від Мінекономрозвитку відповідно до Постанови N 153, або лист-звернення, в якому зазначається адреса представництва в Україні, та копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, подані представництвом.
Також, уточнено, що у разі отримання від Мінекономрозвитку інформації про наявність податкових пільг у представництва донорської Установи, передбачених законодавством та міжнародними договорами України в рамках реалізації проектів (програм) до реєстру платників податків – нерезидентів вноситься ознака «має право на податкові пільги». Якщо представництво донорської установи в Україні звільнено від сплати всіх видів податків на території України, таке представництво донорської установи в Україні обліковується в контролюючих органах з ознакою «не є платником податків».

ІІ. Для відокремлених підрозділів іноземних неурядових організації (Філій, Представництв НПО), уточнено перелік документів, який подається до контролюючого органу з метою взяття на облік.
З 2016 року Міністерством Юстиції України не видається Свідоцтво про акредитацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, натомість відомості про такий підрозділ підлягають внесенню до Реєстру громадських об’єднань.
По результатам проведеної Міністерством Юстиції України державної реєстрації (акредитації) відокремленим підрозділам іноземних неурядових організацій надається Повідомлення та Рішення державного реєстратора Міністерства Юстиції України, а також здійснюється внесення відомостей про такий до Реєстру громадських об’єднання.
Після внесених змін, для взяття на облік в контролюючих органах Філія/Представництво може подати документ, що підтверджує державну реєстрацію (акредитацію), а саме «відомості з Реєстру громадських об’єднань».

ІІІ. Наказом №589 уточнено процедуру внесення змін до облікових даних в контролюючих органах для «постійних представництв нерезидента в Україні, як платників податків на прибуток». Згідно Наказу №589 у випадку зміни відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку або реєстрації зміни місцезнаходження, до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, подається форма заяви 1-РПП для «постійних представництв нерезидентів».
Наказом №589 доповнено п.13.2. Порядку №1588 положенням, яке визначає, що до відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації включеного до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ- реєстр який веде державна служба статистики) та при цьому, який не перебуває на обліку у відповідному контролюючому органі, таким органом вживаються заходи щодо подання таким підрозділом документів для взяття на облік у встановленому законодавством порядку. Такий платник податків обліковується в контролюючому органі з ознакою “платник не подав заяви для взяття на облік”.
Вищеописані зміни набувають чинності 24.08.2018 року.

Матеріал підготовлено Аудиторсько-консалтинговою групою «Compass»

* Коротка довідка:

Аудиторсько-консалтингова група «Компас» була створена в 2004 році, є однією з провідних компаній на ринку аудиторських і консультаційних послуг України. Належить до кола членів ANTEA, Альянсу Незалежних Фірм, що є міжнародною асоціацією незалежних компаній, які надають послуги аудиту та консалтингу для організацій різної форми власності. Асоціація представлена у 60 країнах та налічує більш ніж 200 офісів по всьому світу. Детальніше про послуги компанії за посиланням.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Завершилася навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Комунікація ОМС»

Просторово про ініціативи, які творять українське майбуття сьогодні

Виклики у процесі відновлення обговорили в Первомайській громаді

«Архів війни»: записи подій з 21 Docudays UA доступні на DOCUSPACE

“Я поруч. Я тут!” Новий соціальний ролик проти замовчування насильства серед підлітків від Клубу Добродіїв

20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували "бюджети" для громадян