Змінити благодійне законодавство.. Можемо!

Чи знаєте Ви, що держава досі оподатковує благодійну допомогу як дохід фізичних осіб? Наразі в Україні тисячі волонтерів допомагають пораненим, біженцям, родинам загиблих, та вже зовсім скоро до них ...

благодійність
Змінити благодійне законодавство.. Можемо!

Чи знаєте Ви, що держава досі оподатковує благодійну допомогу як дохід фізичних осіб? Наразі в Україні тисячі волонтерів допомагають пораненим, біженцям, родинам загиблих, та вже зовсім скоро до них буде застосовано податкові вимоги. Благодійний і громадський сектори можуть і мають об`єднатися в адвокаційній кампанії на підтримку прийняття Верховною Радою України законопроектів для розвитку благодійної діяльності (№ 4172 а, 4173 а, 4176а).

Український Форум Благодійників звертається до всіх представників спільноти благодійників, громадянського суспільства та всіх небайдужих (а це сьогодні точно більшість суспільства) – долучитися до громадської кампанії наполегливого рекомендування ухвалити вкрай потрібне законодавство, тобто направити листи до законотворців – з метою звільнення благодійної допомоги від оподаткування.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для розвитку благодійної діяльності в Україні – № 4172 а

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для розвитку благодійної діяльності в Україні – № 4173а

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки діяльності благодійних організацій – № 4176а

Важливо направити листи до:

1. Голови Верховної Ради України VII скликання О. Турчинова щодо включення до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України VII скликання

2. Головам комітетів Верховної Ради України VII скликання щодо розгляду на засіданнях комітетів

3. Головам та уповноваженим представникам депутатських фракцій та груп Верховної Ради України VII скликання щодо підтримки законопроектів при голосуванні

Потрібно зокрема:

1. Роздрукувати на бланку своєї організації листи (зразки подано нижче) на підтримку розвитку благодійництва в Україні! Підписати і поставити печатку.

2. Надіслати оригінали листів (з підписом та печаткою організації) на поштову адресу: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008. Або принести (для киян) оригінали листів за адресою: м. Київ, вул. Садова 3а.

Зразки листів:

Лист Голові Верховної Ради України

Лист Голові Комітету ВРУ з питань податкової і митної політики

Лист Голові Комітету ВРУ з питань євроінтеграції

Лист Голові Комітету ВРУ з питань бюджету

Лист Голові Комітету ВРУ у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

Лист Голові Депутатської Фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Верховної Ради України 

Лист Голові Депутатської Фракції Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» 

Лист Виконуючому обов’язки Голови Депутатської Фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» 

Лист Голові Депутатської Фракції Комуністичної партії

Лист Голові Депутатської Фракції Партії Регіонів 

Лист Уповноваженому представнику Депутатської Групи «Суверенна Європейська Україна» 

Лист Голові Депутатської Групи «Економічний розвиток»

Лист Голові Депутатської Групи «За мир та стабільність»

Інформація до уваги

27 червня 2014 року у Верховній Раді України були зареєстровані три законопроекти (4172а, 4173а, 4176а), спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку благодійності в Україні. Над цими законопроектами Український форум благодійників розпочав роботу ще рік тому.

Одним із основних завдань зареєстрованих законопроектів є підвищення неоподаткованого мінімуму нецільової та цільової благодійної допомоги. Наразі ця сума дорівнює 1710 грн. на рік, що не дає задовольнити мінімальні базові потреби нужденних (наприклад, харчування та лікування перестарілих осіб, інвентар для дитини з ДЦП і т.д.). Це проблема, яка вже протягом кількох років обговорювалася у благодійному середовищі, а протягом останнього року робоча група з числа експертів благодійних фондів та організацій працювала над пошуком найбільш оптимального шляху розв’язання даної ситуації. В результаті публічного обговорення було прийнято рішення щодо лобіювання підвищення неоподаткованого мінімуму до рівня країн Східної та Центральної Європи – 3 000 Євро на рік. Саме ця пропозиція винесена у законопроекті щодо змін до Податкового кодексу.

Крім цього, законопроекти пропонують звільнити від сплати НДФЛ благодійні організації при наданні термінової благодійної допомоги членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні, військовослужбовцям, постраждалим під час бойових дій на Південному Сході України.

Також законопроектом пропонується, що благодійна допомога може надаватися і у вигляді благодійних (безкоштовних) послуг, а не лише у вигляді коштів або матеріальних цінностей. Сьогодні ця можливість відсутня.

Ще однією нормою пропонується розширити спектр надавачів благодійних послуг з лікування та навчання: надавати благодійні послуги з лікування та навчання зможуть не лише українські державні медичні та навчальні установи, але й установи інших форм власності, та закордонні медичні установи.

Третій законопроект відкриває доступ для благодійних фондів та організацій до державного бюджету аби вони могли на рівні з громадськими організаціями приймати участь у соціальному замовленні та виконувати інші завдання державної політики.

Ми дуже дякуємо МБФ «Відродження», Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», МБФ «Джоінт», Українській біржі благодійності, Опікунській раді ОХМАДИТ, компаніям E&Y та Baker and McKenzie за експертний внесок у розробку законопроектів.

Основну відповідальність за просування цих вагомих змін взяв на себе В‘ячеслав Кириленко, голова Парламентського комітету з питань культури та духовності, адже попереду очікується не проста боротьба у комітетах та за більшість під час пленарного голосування. Також законопроекти підтримали та зробили певний внесок у їх розробку Денис Дзензерський, Олександр Долженков, Олександр Доній, Юрій Дерев’янко, Ольга Бєлькова, Леонтій Мартинюк, Андрій Шевченко та Павло Різаненко.

Сподіваємось, що зареєстровані законопроекти вже у найближчий час будуть внесені до Реанімаційного Пакету Реформ і при співпраці з Інститутом розвитку суспільних інновацій та іншими партнерами благодійного сектору знайдуть підтримку депутатського корпусу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку