Зустріч на знак пам’яті про Героя України Олександра Капіноса

Популяризатор української культури, майданівець, Герой України Олександр Капінос свого часу гуртував людей довкола мистецьких заходів та українських традицій. Він мріяв викладати історію України у ...

540a2775
Зустріч на знак пам’яті про Героя України Олександра Капіноса

Популяризатор української культури, майданівець, Герой України Олександр Капінос свого часу гуртував людей довкола мистецьких заходів та українських традицій. Він мріяв викладати історію України у школі. Однак реалізувати задумане не вдалося, чоловік загинув під час Революції Гідності. Проте його справа продовжує жити. До дня народження Героя Небесної Сотні – 10 березня в Інфоцентрі Музею Майдану традиційно згадали Олександра. 

“Сашко у своєму житті любив зібрати молодь задля спільної мети. Щоби діти й дорослі гуртувалися й потім у майбутньому могли робити разом важливі справи. І тут так само прийшли київські школярі та студенти, для яких це буде нагода роззнайомитися. Це свідомі діти, для яких важлива історія України, нашої боротьби. Треба, щоб справи героїв неодмінно продовжувалися. Сьогоднішній захід – це і є той вогник від Сашка сучасним підліткам”, – каже Олена Котляр, освітянка, наречена Олександра Капіноса.

Цьогоріч на інтерактивній лекції дослідниця Тетяна Швидченко розповіла про історію та традиції української державності й війська. Кобзар Святослав Силенко піснями й мелодіями переніс присутніх у часи Київської Русі, козацтва та Української Народної Республіки. А Олена Котляр навчила робити запашні воскові свічки у патріотичних кольорах. 

“Такі заходи – це як посіяти зерна. Я викладаю 15 років і бачу, як подібні зустрічі, розмови, лекції діють на перспективу. Велику роль відіграє ще й те, що ми говоримо про таку історію, котра дуже перегукується з нашим життям, із тими подіями, сучасниками й учасниками яких є діти. Те, що ми говоримо навіть про давні часи, – це аналогія, що максимально перегукується з нашою сучасністю. Бо нині Історія реально оживає та починає діяти”, – зазначила Тетяна Швидченко, історикиня, співробітниця “Зіґмунд Фройд Університет Україна”, голова ГО “Експертний корпус”.

Олександрові Капіносу цьогоріч виповнилось би 40 років. Чоловік очолював громадську організацію “Патріот Волині”, був організатором культурно-мистецьких заходів для молоді, створив спортивний клуб, співав у хорі й організував музичний гурт. Сам грав на гітарі, баяні, бандурі. Як волонтер працював у літніх таборах для дітей-сиріт. Він боровся за демократичні цінності під час Помаранчевої революції, захищав українську мову на Мовному майдані та був активним учасником Революції Гідності. 

 

540a3169

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я