Звіт про становище вугільної галузі в умовах війни презентували у Краматорську

У середу, 19 квітня, в Антикризовому медіа-центрі Краматорська відбулася презентація видання «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини». Під час презентації ...

Додано:
Coalition JFP

18049601_1298323356911085_745750718_o (1)
Звіт про становище вугільної галузі в умовах війни презентували у Краматорську

У середу, 19 квітня, в Антикризовому медіа-центрі Краматорська відбулася презентація видання «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини». Під час презентації спікери – автори та авторки дослідження розповіли про те, який зв’язок є між багаторічною корупцією і війною на Донбасі, та запропонували можливі варіанти виходу із кризової ситуації. У заході взяли участь громадські активісти та військові, а до онлайн-трансляції презентації долучилося близько 1300 глядачів.

«Останні десятиріччя шахтарі Донеччини та Луганщини фактично живуть на межі бідності через неефективні реформи та  корупцію в галузі вуглевидобування. Скориставшись цим, Російська Федерація спрямувала гнів жителів Донбасу не проти соціальної і правової несправедливості у регіоні, а проти держави України. Одним з наслідків цього стала війна, яка ще більше ускладнила життя у шахтарських містах і селищах. Про необхідність покласти край корупції, а відтак і маніпуляції Москви, ми пишемо у звіті, та пропонуємо, в який спосіб це можна зробити»

– сказав Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Співавтор звіту, експерт з кліматичної та енергетичної політики Національного екологічного центру України Олег Савицький також наголосив на проблемі екологічного забруднення. За його словами, неконтрольоване закриття шахт спричинить підтоплення найближчих територій і серйозні забруднення ґрунтів. Через це сільськогосподарська діяльність стане неможливою на значних земельних масивах. Дослідник рекомендує громадськості долучатися до контролю над інженерно-технічними роботами під час закриття шахт. Крім того, за словами Олега Савицького, слід вимагати від держави компенсацій щодо ушкоджень будинків, які сталися внаслідок неконтрольованого закриття шахт.

18015518_1298323693577718_1584620524_o

Серед інших питань, які обговорювали спікери та учасники заходу, особливості становища вугільної галузі на тимчасово окупованих та підконтрольних уряду територіях. Автори дослідники наголосили на тому, що шахтарі, які працюють на тимчасово окупованій території, фактично не мають можливості захистити свої трудові права. Вони не отримують своєї зарплатні по кілька місяців, а можливості працевлаштування жінок у шахтарських містах залишаються обмеженими.

Однак, за словами дослідників, шахтарські мономіста можуть стати розвиненими індустріальними центрами та навіть туристичними привабами, оскільки тому є приклади у зарубіжній практиці. Так, за словами дослідниці Східноукраїнського центру громадських ініціатив Анастасії Некрасової, шахта «Цольферайн» (Рур, Німеччина) внесена до переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО. Крім цього, держава має продумати ефективну програму перекваліфікації шахтарів.

Звіт підготовано ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» у співпраці з іншими організаціями-членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Підготовку та презентацію звіту проведено за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.


 

Останні публікації цього розділу:

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів