Зворотна міграція: ключові виклики та перспективи повернення

Херсонський обласний благодійний фонд "Об'єднання" у партнерстві із чеською НУО NESEHNUTÍ провели вебінар «Зворотна міграція та ключові виклики, пов'язані з процесом повернення до (пост)конфліктних ...

Додано:
SInna

pexels-cottonbro-3201466
Зворотна міграція: ключові виклики та перспективи повернення

Херсонський обласний благодійний фонд “Об’єднання” у партнерстві із чеською НУО NESEHNUTÍ провели вебінар «Зворотна міграція та ключові виклики, пов’язані з процесом повернення до (пост)конфліктних територій».

Він зібрав експертів, представників ГО, влади і активних громадян для обговорення перспектив повернення українців із закордону. Спікером заходу була Люціє Мацкова – доцентка кафедри розвитку та екологічних досліджень Університету Палацького в Оломоуці (Чехія), експертка з міжнародної міграції.
Снимок экрана 2025-02-20 141052

Це перший вебінар з теми зворотної міграції і нам пощастило знайти спеціалістів, які комплексно вивчають цю тему в інших країнах. Тож ми націлені на серію подібних заходів, аби дати зацікавленим сторонам більш широкі перспективи бачення складного питання повернення жителів в деокуповані громади.

Зворотна міграція відіграє ключову роль у відновленні країни після війни. Повернення кваліфікованих фахівців та молоді сприяє розвитку економіки, науки, культури та соціального середовища. Адже, повертаючись у свою рідну країну, вони привозять з собою той досвід і знання набуті у країні перебування. Проте рішення повернутися залежить від багатьох факторів – рівня безпеки, доступу до житла, працевлаштування, якісної медицини та освіти.
Снимок экрана 2025-02-20 143202

На вебінарі ми розглянули типологію повернення, концепцію сталого повернення, а також питання економічної та соціальної реінтеграції. Учасники ознайомилися з міжнародним досвідом повернення мігрантів, що допомагає оцінити можливі виклики та знайти ефективні рішення.

“Щиро дякую за цей вебінар на важливу тему. Як людина, яка є українською біженкою в Чехії та координатором чеського проєкту підтримки мігрантів, було цікаво слухати, читати коментарі та дискутувати. Тішуся на майбутні вебінари та можливу співпрацю,” – поділилася враженнями від семінару одна з учасниць.

Снимок экрана 2025-02-20 143415

Повернення українців – це не лише про відновлення чисельності населення, а й про відродження країни. Тому важливо вже сьогодні працювати над умовами, які мотивуватимуть людей повернутися додому.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У двох громадах Миколаївщини успішно реалізують Плани відновлення і розвитку, що мають зелену складову

В Кіптівській громаді на Чернігівщині завершилось публічне обговорення проєкту Статуту громади

Чи можна виключити засновників громадської організації з ЄДР: пояснення від експертів

Як громади долають виклики в межах ініціативи «REPAIR Ukraine»

Як громадський контроль впливає на ефективність публічних закупівель?

Ланцюжок довіри у Запоріжжі між поколінням, що навчається, і поколінням, що бореться