Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Форма реєстрації: Громадська організація
Напрямки діяльності:
Види діяльності:
Населений пункт: Луганськ, Київ
Адреса: вул. Велика Житомирська, 12, офіс 1
Телефони: +380676409440, +380636409640, +380446409640
E-Mail: [email protected]
Керівник організації, посада: Володимир Щербаченко
Місія організації
Інформація про ГО «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» та Коаліцію громадських організацій «Справедливість заради миру на Донбасі»
СЦГІ створено в грудні 2002 р.; зареєстровано зі статусом неприбуткової організації – 31 березня 2003 р. У 2014 році в зв’язку із окупацією частини Луганської області організацію перереєстровано в м.Київ.
Місія СЦГІ: розвивати та підтримувати відповідальну та свідому участь громадян в суспільному житті шляхом проведення різноманітних правозахисних та освітніх програм.
Дії Східноукраїнського центру громадських ініціатив базуються на таких організаційних цінностях: активність задля ствердження людської гідності; орієнтація на результат; командна робота; співпраця з іншими організаціями й громадянами; інноваційні підходи й прагнення робити зміни.
Найвищим керівним органом СЦГІ є загальні збори (конференція) СЦГІ. Всі керівні посади в СЦГІ – виборні. Постійно діючим керівним органом СЦГІ є Рада. Члени Ради обираються загальними зборами.
СЦГІ має значний досвід реалізації проектів на регіонального та всеукраїнського рівня; спільних проектів із міжнародними партнерами. Фахівці СЦГІ неодноразово залучались і залучаються в якості експертів до роботи у програмах міжнародної технічної допомоги з питань освіти у сфері прав людини, розвитку місцевих громад, провадження дій на користь громадських інтересів як в Україні так і у інших державах. Члени СЦГІ мають успішний досвід роботи у державних та бізнес-структурах.
У зв’язку із збройним конфліктом на Донбасі діяльність організації значною мірою була переорієнтована на документування порушень, що сталися в ході конфлікту, допомогу жертвам війни. З 2014 року СЦГІ координує діяльність Коаліції правозахисних організацій «Справедливість заради миру на Донбасі».
Коаліція є неформальним об’єднанням 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив, насамперед з Луганської та Донецької областей. Вона була створена з метою координації зусиль учасників об’єднання задля узгодженого документування порушень прав людини, що сталися під час збройного конфлікту на сході України.
Принципи співпраці учасників Коаліції визначені у Меморандумі. Серед них: добровільність, орієнтація на співпрацю, рівність учасників, неупередженість та точність при зборі і поширенні даних, законність, пріоритет безпеки жертв та свідків порушень прав людини.
Коаліція працює із своїми офіційними партнерами, такими як Міжнародний Фонд «Відродження» та ПРООН, а також з різноманітними урядовими інституціями і міжнародними партнерами.
Члени Коаліції спільно створюють Базу даних, у якій збирається інформація про порушення прав людини на сході України в період збройного конфлікту. Інформація з Бази даних буде використовуватися для більш ефективного правового захисту порушених прав та відшкодування завданої шкоди (зокрема через Європейський суд з прав людини, механізми міжнародного гуманітарного права, систему вітчизняного кримінального і цивільного судочинства) для жертв, багато з яких є внутрішньо переміщеними особами та належать до інших уразливих категорій. У своїй діяльності члени та партнери Коаліції прагнуть покращити доступ до правосуддя для осіб, які найбільше постраждали від конфлікту.
Важливим завданням Коаліції є боротьба із безкарністю осіб винуватих у грубих та системних порушеннях прав людини на Донбасі в ході збройного протистояння. Члени Коаліції забезпечують життєво важливу підтримку найбільш ураженим конфліктом особам, та сприяють їх реінтеграції в українське суспільство, тим самим забезпечуючи свій внесок у відновлення миру і примирення.
Більше інформації про діяльність Коаліції доступно на сайті http://jfp.org.ua
Чим ми займаємося:
1. Безоплатні юридичні консультації для організацій громадянського суспільства та громадських активістів, представлення інтересів у суді.
2. Інформаційна та експертна підтримка ЗМІ в темах:
- забудова й планування територій,
- доступ до містобудівної інформації,
- незаконні забудови,
- участь громадськості в прийнятті рішень центральних органів влади й орагів місцевого самоуправління.
3. Тренінгові заняття та навчальні семінари з наступних тем:
- стратегічне планування,
- лідерство,
- представництво та захист інтересів,
- антидискримінаційні практики,
- демократичні процедури в діяльності організацій громадянського суспільства,
- ефективне управління,
- розвиток місцевих громад і територій,
- участь громадськості в прийнятті рішень,
- залучення фінансування.
4. Розробка та публікація навчальних і методичних матеріалів для організацій громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування.
5. Інформаційна підтримка, консультаційні та бібліотечні послуги для представників цільової аудиторії організації.
По більш детальну інформацію звертайтеся до представників СЦГІ.