Міністерство охорони здоров’я України та Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) “МАМА-86″ 26 червня 2017 року організовують та проводять прес-брифінг на тему “Здоров’я без компромісів – МОЗ забороняє використання азбесту та виробів з нього”.
Учасники:
- Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції
- Ольга Цигульова, координатор програми з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86»
- Олексій Шуміло, голова ХГО «ЕкоПраво-Харків»
МОЗ України затвердило Державні санітарні норми і правила «Про безпеку і захист працівників від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що містять азбест». Цим документом забороняється виробництво та використання азбесту незалежно від його виду та азбестовмісних виробів і матеріалів у технологічних процесах та при проведенні будівельно-монтажних робіт.
Санітарні норми є обов’язковими для всіх видів робіт, пов’язаних із виділенням азбестовмісного пилу.
На основі результатів наукових досліджень канцерогенних речовин Міжнародне агентство з вивчення раку віднесло азбест до найбільш небезпечної категорії з переліку канцерогенів, для яких існують достовірні відомості про канцерогенність їх для людини. У працівників видобувних та переробних підприємств цієї галузі, вірогідність виникнення пухлин у декілька разів більше, ніж у переважної більшості населення. Тому, з кінця XX століття у світі було розпочато процес заміни азбесту на безпечніші матеріали, а використання цієї речовини підлягають найжорсткішим обмеженням.
Позицію, щодо заборони використання азбесту підтримують неурядові організації стверджуючи, що підтримка інтересів азбестовидобувної та азбестопереробної промисловостей вбиває суть Роттердамської конвенції, визнаючи прибуток вище за інтереси здоров’я людей. На їх думку, тільки повна заборона виробництва і торгівлі азбестовмісною продукцією, незалежно від типу використаного азбесту, може значно зменшити рівень азбестозалежних захворювань. Крім того, екологічні організації висловлюють свою занепокоєність щодо невирішеності проблеми поводження з азбестовмісними відходами, їх викидами в повітря, що продовжуються і на сьогодні, та які, як вважають ці організації, є основними джерелами надходження азбесту в організм людини. Вони вважають доцільним, щоб держави, які мають великі запаси азбесту та широко його використовують, в своїх оцінках і діях ширше застосовували основні принципи, до яких належить і принцип перестороги, які дозволяють приймати більш обґрунтовані рішення в сфері гігієни і екології, у тому числі і в зв‘язку з використанням азбесту.
Захід триватиме з 12:00 до 12:30.
Місце проведення: Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), м. Київ, вул. Хрещатик, 2. Акредитація ЗМІ на місці проведення. Вхід за службовими посвідченнями.