Влада й громадськість обговорили питання недискримінації переселенців
За ініціативою правозахисників у Чугуївській райдержадміністрації Харківської області відбувся круглий стіл «Як протидіяти дискримінації вимушених переселенців з окупованих територій Донбасу». ...
Додано:
kobzar
За ініціативою правозахисників у Чугуївській райдержадміністрації Харківської області відбувся круглий стіл «Як протидіяти дискримінації вимушених переселенців з окупованих територій Донбасу».
Метою заходу було налагодження дієвого діалогу між вимушено переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою.
У роботі круглого столу взяли участь очільники райдержадміністрації, роботодавці, керівники організацій та установ, які надають соціальні, медичні, юридичні, інформаційні та інші види послуг внутрішньо переміщеним особам.
Обговорення було спрямоване на розгляд особливостей роботи з вимушеними переселенцями, запобігання випадків дискримінації, обмін інформацією про стан та перспективи співпраці кожної зі сторін соціального партнерства.
Виступаючи перед учасниками, заступник голови Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак навів дані, отримані організацією в ході анкетування переселенців, що виявило тенденції до існування так званої «побутової ксенофобії», на якій, як правило, і ґрунтуються прояви дискримінації.
Ю. Чумак підкреслив, що основним чинником, який може зменшити певну напругу в суспільстві, може стати поліпшення вирішення соціально-економічних проблем ВПО, зокрема, через збільшення кількості тих переселенців, які отримали нове робоче місце та гідну зарплатню.
Правозахисник привернув увагу присутніх на необхідності зосередження на питаннях толерантності, недискримінації вимушених переселенців, наголосив на потрібності підвищувати рівень обізнаності громадян про механізми захисту від дискримінації.
Учасники круглого столу підтримали ініціативу Чугуївської правозахисної групи з розширення правоосвітньої роботи серед населення району, а також пообіцяли підтримку у поширенні пам’яток, розроблених ЧПГ – з рекомендаціями для ВПО щодо дій у випадках проявів щодо них дискримінації та з кращими практиками із запобігання дискримінації.
Захід було проведено в межах реалізації проекту «Підвищення обізнаності вимушено переміщених осіб у сфері захисту громадян від дискримінації, налагодження діалогу між вимушено переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою» в рамках програми з посилення стану недискримінації та рівності серед місцевих громад, що адмініструється громадською організацією «Соціальна дія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».