Програма «Радник з питань ВПО», яка започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії, в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства» проводить в липні поточного року зустрічі з елементами тренінгу для представників інститутів громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування Кіровоградської області, дотичних до теми ВПО.
В Кіровоградській області вони пройдуть в приміщенні Центральноукраїнського національного технічного університету за адресою: м. Кропивницький, пр. Університетський, 8, кімн. 453 за темами:
– Семінар-тренінг для працівників центрів та бюро вторинної правової допомоги та НГО області на тему: «Актуальні питання реалізації соціальних прав ВПО (за практикою УПСЗН та ПФУ)». Мета тренінгу – узагальнити досудову та судову практику вирішення запитів ВПО та сприяти створенню ефективної системи перенаправлення.
Захід розпочнеться 17 липня з 11-00.
– «Інформаційна безпека. Робота із персональними даними осіб в контексті ЕІБД ПО та АСОПД». Цей тренінг розраховано на працівників системи соціального захисту, які безпосередньо задіяні у процедурах реєстрації та призначення соціальної допомоги ВПО з урахуванням надісланих інформаційних матеріалів з захисту персональних даних.
Тренінг проводиться 18 липня з 10-00 до 13-00.
– “Взаємодія з органами системи соціального захисту, розвиток ефективної системи переадресації та підтримки ВПО.” Ця зустріч з елементами тренінгу відбудеться у формі «круглого столу» і призначена для представників НУО та місцевих органів влади. Головна мета – надати розуміння повноважень органів системи соціального захисту та проінформувати щодо кращих практик їх ефективного спілкування та підтримки ВПО.
До участі у тренінгу запрошуються представники НУО, які надають безпосередню допомогу ВПО, представники ДСЗН, ЦСМ, ДМС, ЦЗ та інших органів, задіяних у наданні послуг ВПО.
Під час засідання «круглого столу» мають бути озвучені ключові програми та напрямки діяльності, які реалізуються органами соціального захисту області, та презентована їх діяльність.
Захід відбудеться 18 липня з 14 -00 до 17-00.
– «Актуальні питання соціального захисту та інтеграції ВПО в контексті співпраці з органами державної влади та органами місцевого самоврядування». Зустріч з елементами тренінгу відбудеться в форматі «круглого столу». Цей захід призначено для представників місцевої влади та НУО, що працюють у напрямку підтримки ВПО. Мета заходу – обговорення інтеграційних програм в регіоні, проблем та перспектив соціальної адаптації та інтеграції ВПО.
Захід відбудеться 19 липня о 10-00.
– «Захист прав ВПО: призначення всіх видів соціальних виплат ВПО.» Робоча зустріч з елементами тренінгу, програма якої включає питання виплат щомісячної адресної допомоги, одноразової грошової допомоги, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, пенсійних виплат, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, допомоги у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та виплатами, зумовленими похоронами тощо.
Захід відбудеться 17 липня з 15-00 до 18-00.
Учасники всіх заходів будуть забезпечені ексклюзивними методичними матеріалами, розробленими в рамках програми «Радники з питань ВПО», перервами на каву та їм буде компенсована вартість квитків безготівковим перерахуванням коштів на банківську картку.