Україна відкрила дані про бенефіціарних власників компаній
Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook. «Добра новина. Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній і стала першою країною в світі, яка приєдналася до ...
Додано:
Громадський Простір
Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook. «Добра новина. Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній і стала першою країною в світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників – ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості та запобігання корупції», – написав він.
Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній! pic.twitter.com/s54wVVbVKu
— Volodymyr Groysman (@VGroysman) 16 серпня 2017 р.
За словами прем’єра, завдяки спільній роботі Державного агентства з питань електронного урядування та Міністерства юстиції інформація про бенефіціарів всіх українських компаній опублікована на сайті Єдиного державного порталу відкритих даних. «Тепер ЗМІ і громадськість можуть вільно використовувати і аналізувати ці відкриті дані для публічного контролю, а IT-бізнес – для створення нових інтернет-сервісів і проектів, які будуть збагачувати економіку і знадобляться своїм користувачам», – зазначив Гройсман.
«Україна може не лише втілювати вже готові рішення в сфері більшої підзвітності влади, громадськості та електронного урядування, а й задавати тренди. Відкриття реєстру бенефіціарних власників, яке здійснив Уряд раніше, це вже був прорив. Зараз, долучаючись першою серед країн до створення реєстру бенефіціарів на глобальному рівні, Україна робить суттєвий крок в напрямку створення глобальних механізмів запобігання корупції», – вважає Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ТІ Україна.
«Саме електронне урядування є ключем до ефективних реформ в Україні, – пояснює Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування. – Участь у такому важливому міжнародному проекті розкриває перед нами додаткові можливості щодо забезпечення відкритості та прозорості відповідно до світових стандартів». «Наша держава зробила справжній прорив із виконання антикорупційних зобов’язань, впровадження відкритих стандартів та відповідальної підзвітної політики з відкриття бенефіціарних власників, – прокоментувала Олеся Архипська, експерт з урядування ТІ Україна, член Координаційної ради ініціативи ПВУ. – Днями відбулася церемонія підписання Президентом Європарламенту та представником Мальтійського головування в Раді ЄС законодавчого рішення про запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. ТІ Україна як представництво глобального руху Transparency International була і залишається рушієм цих змін спільно зі всіма партнерами».
До запуску Глобального реєстру бенефіціарних власників приклався консорціум міжнародних організацій – Transparency International, OpenCorporates, World Wide Web Foundation, Global Witness, the B Team, ONE Campaign та Open Contracting Partnership. Його поява – результат політичної волі країн-учасниць глобального Антикорупційного саміту у м. Лондоні в травні 2016 року. Реєстр має стати авторитетним джерелом даних про власників компаній та організацій. Ці дані будуть пов’язані між собою в різних юрисдикціях, галузях, а також взаємодіятимуть із іншими базами даних.