На Київщині відбувся обласний фестиваль національних спільнот

22 серпня 2017 з нагоди відзначення 26-ї річниці незалежності України відбувся щорічний фестиваль національних спільнот "Київщина-сузір’я злагоди", організований управлінням культури, національностей ...

Пікнікк

Любов Єремічева

22 серпня 2017 з нагоди відзначення 26-ї річниці незалежності України відбувся щорічний фестиваль національних спільнот “Київщина-сузір’я злагоди”, організований управлінням культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

Учасників заходу приймав “Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році” (с. Нові Петрівці, Вишгородського району).

Уже втретє фестиваль об’єднав представників влади, різних національних спільнот, релігійних діячів, працівників культури. Цьогоріч програма заходів складалась із двох частин: “Духовно-культурна платформа” та “Пікнік Єдності”.

Перша частина великого заходу дала змогу його учасникам ближче познайомитися одне із одним, дізнатися про різноманітні проекти громад, у тому числі спрямовані на роботу із молоддю чи благодійність.

І. Подолянець Представники спільнот підготували презентації, у яких розповіли про можливі точки перетину та співпраці, які сприяли б міжкультурному діалогу. Начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Ігор Подолянець відзначив, що головною метою “Духовно-культурної платформи” є налагодження зв’язків, обмін досвідом та пошук нових можливостей для подальшого поглиблення співпраці.

плафторма

платформа1

Зокрема, до роботи платформи долучились представники грецького, татарського, вірменського, африканського, чеченського, єврейського та польських національно-культурних товариств, а також релігійні громади, які презентували свою діяльність, розповідали про співпрацю з іншими товариствами, громадськими організаціями, урядовими та неурядовими установами.

М.БардинНачальниця відділу у справах релігій та національностей Марія Бардин у коментарі “Громадському простору” зазначила, що обласний фестиваль національних спільнот “Київщина-сузір’я злагоди” був започаткований в 2015 році в м. Біла Церква.  “Фестиваль довів, що Україна – єдина, знати культуру інших народів – це бути на крок попереду, – говорить пані Марія, – В 2016 році фестиваль пройшов в м. Бровари. І цього року вже в червні місяці наші постійні учасники і партнери почали цікавитись, в якому форматі пройде фестиваль, хто ще долучиться… Це говорить про те, що він справді ефективний і потрібний! Для нас, як організаторів, важливо, щоб фестиваль став справжньою платформою для міжрелігійної і міжкультурної комунікації”.

“Цього року до фестивалю долучилось понад 20 релігійних, національно-культурних та громадських організацій. Це культурно-мистецький захід, на якому акцент робиться саме на діалозі. Реалії сьогодення показують, що в постійній метушні ми не знаходимо достатньо часу один для одного. Якраз фестиваль – можливість почути, поставити питання, поспілкуватись, напрацювати спільні проекти та багато іншого”, – додає Марія Бардин.

Місією «Пікніка Єдності» стала популяризація культури, звичаїв та традицій різних народів, неформальна міжкультурна комунікація. Зокрема, тут можна було поласувати стравами із кухні різних народів, поспілкуватися із його представниками, послухати музику різними мовами. Зокрема, тут лунали пісні від польского культурно – освітнього товариства “Родина”, “Товариства Поляків Білоцерквіщини”, “Конгресу вірмен України”, “Київської татарської громади”, “Африканської Ради в Україні”, “Ради національних спільнот України” та багатьох інших.

 

п1

пікнік1

III Обласний фестиваль “Київщина-сузір’я злагоди” вкотре довів, що всі ми, не залежно від віросповідання та національності – єдиний український народ, який прагне розбудови та процвітання України, – вважають організатори.

…………………………………

Фото: Даніель Свідерський, Ольга Юрченко


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків