У Харкові реалізовано проект “Право на здоров`я”

Громадська організація «Жіноче об`єднання «Беркана» була створена у березні 2016 року жінками, які прагнули об’єднання зусиль жіноцтва для задоволення та захисту своїх жіночих, соціальних, ...

Додано:
Berkana

17759784_620107768191312_1387412540440944504_n
У Харкові реалізовано проект “Право на здоров`я”

Громадська організація «Жіноче об`єднання «Беркана» була створена у березні 2016 року жінками, які прагнули об’єднання зусиль жіноцтва для задоволення та захисту своїх жіночих, соціальних, економічних, духовних, культурних та інших прав, свобод та інтересів.

Назва Громадської організації «Жіноче об’єднання «Беркана» – символічна. «Беркана»- це жіноча сила, яка дозволяє всьому живому з’являтися на світло. Ця сила стоїть за циклічним процесом творення, зростання і розвитку. Вона живить і захищає нову істоту до народження, а потім впливає на її розвиток. Цей дбайливий, ласкавий вплив асоціюється з родючістю, а сама Беркана вважається символом материнського початку.

Хоча Організація є новоствореною, однак, має досвід реалізації власних проектів та активно залучається до процесів участі громадського суспільства в діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування міста Харкова. Діяльність Організації за період її існування систематизована в Таблиці 1.

Таблиця 1.

Періоди виконання Назви проекту
з 01 квітня 2016 року по теперішній час проект «Соціальна абілітація жінок похилого віку»
вересень 2016 року входження до складу Спостережної комісії у Шевченківському районі м. Харкова
вересень 2016 року входження до Харківської платформи «Культура рівності»
грудень 2016 року проведення круглого столу до Всесвітнього дні боротьбі зі СНІДом «Гендерні аспекти захворювання ВІЛ»
січень 2017 року входження в члени Єдиної соціальної мережа міста Харкова
лютий – квітень2017 року реалізовано проект «Власний бізнес=крок до економічної незалежності»
квітень-серпень 2017 року реалізовано проект «Право на здоров‘я»

 

Здоров’я є найбільшою цінністю людини. Конституція України гарантує кожному громадянину право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування (стаття 49).

Станом на 24 липня 2017 року за даними Міністерства соціальної політики в Україні більш, ніж 1 млн 580 тис 646 внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Серед найбільш поширених проблем ВПО (зокрема, людей з інвалідністю та груп ризику по здоров’ю) – проблеми з доступом по первинної медицини, а також недоступність спеціалізованого лікування.

Не зважаючи на те, що Харківський регіон впродовж більш ніж трьох років приймає внутрішньо переміщених осіб та за цей період є вже багато напрацювань у різних сферах діяльності, розроблено регіональні карти з найважливішою інформацією та контактами різних державних та недержавних структур, важливим залишається питання інформування ВПО про комунальні та приватні заклади охорони здоров’я, до яких вони можуть звернутись за медичною допомогою, пройти пільгову діагностику, а також про аптеки, з якими укладені угоди про продаж ліків на пільгових умовах. Серед ВПО сьогодні працює «сарафанне радіо» щодо вищезазначеної інформації.

Членкині ГО «Жіноче об`єднання «Беркана» зрозуміли, що достовірна повна інформація, зібрана, систематизована, доступно викладена та легко отримувана, значно зменшує зусилля, які треба прикласти ВПО для пошуку та отримання необхідної інформації, а в багатьох випадках врятовує життя за рахунок зекономленого часу.

Так виник проект «Право на здоров’я». Цю ідею підтримали БФ «Право на захист» та профінансували як малий грант проекту «Посилення спроможності груп внутрішньо переміщених осіб» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED).

В рамках проекту ГО «Жіноче об`єднання «Беркана» було систематизовано інформацію щодо наявних в місті Харкові комунальних закладів охорони здоров’я, до яких можна звернутися за медичною допомогою, діагностикою, а також про аптеки, з якими укладені угоди про продаж ліків на пільгових умовах.

В ході реалізації проекту з’ясувалося, що інформація, яка надавалася є актуальною та цікавою не тільки для ВПО. Тому ГО «Жіноче об`єднання «Беркана» запропонувала даний проект до виконання в рамках Єдиної соціальної мережі міста Харкова на базі всіх міських центрів надання соціальної допомоги.

17 липня 2017 року було підписано відповідний договір з Управлінням праці та соціальних питань Харківської міської ради і даний проект буде продовжуватися за власний кошт ГО «Жіноче об`єднання «Беркана» до 31 грудня 2017 року.

За цей час ГО «Жіноче об`єднання «Беркана» планує не тільки надати інформацію всім, хто її потребує, а й передати напрацьовану інформацію соціальним працівникам центрів надання соціальної допомоги.

 

 ГО «Жіноче об`єднання «Беркана»


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я