Для кращої інтеграції «інтеграторів»
Голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов взяв участь у навчанні «інтеграторів» – працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 7 – 9 вересня у Києві ...
Додано:
kobzar
Голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов взяв участь у навчанні «інтеграторів» – працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
7 – 9 вересня у Києві проходив триденний навчальний семінар для «інтеграторів» – працівників відділів взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Учасники вивчали питання, важливі для подальшої роботи: адвокатування прав людини, взаємодія із органами місцевого самоврядування, взаємодія із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, інформаційний супровід діяльності, фандрейзинг, управління знаннями в системі безоплатної правової допомоги.
У рамках відповідних тематичних блоків голова ЧПГ як представник Мережі Центрів правової інформації та консультацій представив напрацювання організації в наданні безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення, вимушеним переселенцям, учасникам АТО та членам їх сімей, іншим вразливим категоріям громадян. Р. Лихачов повідав про проблемні питання, що виникали в роботі, розповів про досвід співпраці з органами місцевого самоврядування, неурядовими громадськими організаціями та ЗМІ, поділився цікавими практиками та презентував правові буклети, підготовлені ЧПГ за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».
Також під час семінару «інтегратори» мали змогу обговорити з експертами та колегами актуальні питання перших місяців своєї роботи, визначити план подальших дій, отримати відповідні експертні консультації та настанови.
Захід було організовано Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з Українською фундацією правової допомоги за підтримки МФ «Відродження».
Як повідомляє сайт МФ «Відродження», одне із важливих завдань 100 новоутворених місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – розвиток активних зв’язків із громадськими організаціями та об’єднаннями на місцевому рівні, органами адвокатського самоврядування, волонтерськими організаціями тощо з метою створення мережі широкого партнерства суб’єктів надання послуг безоплатної правової допомоги, інформування громад щодо їхнього права на отримання такої допомоги.
З цією метою у структурі місцевих центрів утворено відділи взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, керівниками яких і є «інтегратори». Підставою для призначення «інтеграторів» стало проведення відкритого конкурсу, до участі в якому заявки подали 265 кандидатів в усіх регіонах України.