Відзначаймо День Миру всією Україною!

Початок: 21.09.2017
Адреса: Україна,
Місце: різні локації
ГО “Молодыжна організація “СТАН”

Завершено

14390757_1110200712392488_5836470417960575985_n
Відзначаймо День Миру всією Україною!

21 вересня стартує всеукраїнська акція – “День миру in UA 2017”, націлена сприяти миру та порозумінню в українському суспільстві. ГО “Молодіжна організація “СТАН” запрошує громадські організації, активіст(-ів/ок) та правозахисни(-ків/ць), усіх небайдужих громадян(-ок) підтримати ініціативу, організувавши подію у своєму населеному пункті і/або взявши участь в інтернет-флешмобі “Що значить мир?”.

“Навіть коли в одній школі, одному класі, вчитель на виховній годині поговорить із дітьми про мир, це вже важливо. А якщо того самого дня, можливо, в той самий час про мир говоритимуть у школах, університетах, на площах міст, у бібліотеках, хабах, торгових центрах, просто собі у дворах по всій Україні?” – запитує активістка з числа внутрішньо-переміщених осіб, учасниця акцій до Дня миру попередніх років та координаторка цьогорічної Олеся Архіпова.

14433048_1110192792393280_1616873499653819559_n

ГО “МО “СТАН” вже 3 роки поспіль ініціює відзначення Міжнародного дня миру в Україні. Минулого року акція охопила понад 30 населених пунктів. Координатор(к)ами заходів виступили представни(-ці/ки)  54 організацій. Серед них вчител(-і/ки) шкіл, викладач(-і/ки) вишів, активна молодь, представни(-ці/ки правозахисних організацій, учасни(-ці/ки) АТО, представни(-ці/ки) національних меншин, активіст(к)и та правозахисни(-ці/ки) з числа внутрішньо переміщених осіб, працівни(-ці/ки) культури та спорту. Заходи в межах акції пройшли за міцної підтримки громади без жодного негативного інциденту, що, на думку організатор(-ів/ок) свідчить про готовність суспільства до діалогу.

Не тільки готовність, але й гостру потребу говорити про мир бачить сьогодні виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика Світлана Єременко.

“Четвертий рік продовжується війна Росії проти України, окуповано частину Донецької і Луганської областей. Загинуло більше 10 тисяч людей. Ледь не кожного дня Україна прощається зі своїми загиблими захисниками” – констатує С. Єременко. За таких умов, на погляд представниці Української національної платформи Форуму громадянського суспфльства Східного партнерства, більшість україн(-ців/ок) повертаються у своїх роздумах про мир до простих, усім зрозумілих цінностец, як то “ усмішка дитини; місто, де народився, й улюблена опера; запах рідного дому”. На цьому грунті і варто шукати порозуміння.

14355757_1110200702392489_2189029425743576873_n

Олеся Архіпова згадує, як з громадською організацією “Дом 48/24” (співзасновницею якої вона є) вирішила приєднатися до акції у Міжнародний день миру в 2015 році:

“Ми мали лише бажання, і майже жодного досвіду. Як визначитись із форматом, вибрати місце акції, запросити журналістів, щоб вони, дійсно прийшли? Усі ці питання стримували нас до останнього. І хоч ми таки перебороли ці страхи, я боюсь, що та сама проблема – брак досвіду – може стати перешкодою для когось іншого.

Координуючи цьогорічний День миру, активістка розробила “план дій” для охочих долучитись до всеукраїнської акції у 2017

Активістам та активісткам, охочим приєднатися до акції організатори пропонують такий алгоритм дій:

1. Визначитися з місцем та формою проведення акції у своєму місті

2. Нанести подію на карту Всеукраїнської мережевої акції «День  миру in UA 2017»

3. Заповнити анкету

4. Розробити детальний план акції, підготувати та розповсюдити анонси про подію

5. За можливості, долучити до акції інші громадські організації, ініціативні групи, спеціалістів і волонтерів у ролі спікерів та експертів

6. Повідомити необхідну інформацію щодо проведення акції координаторам «Дня миру in UA 2017»

7. Поінформувати про подію власних корреспондентів всеукраїнських медіа у своєму місті.

8. Повідомити органи місцевого самоврядування про проведення акції (лист повідомлення)

9. Провівши акцію, та розповсюдити інформацію про неї, поінформувати медіа.

Порада: зробити акцію видовищнішою допоможуть майстер-класи, тренінги, перформанси, фотовиставки, форум-театральні постановки та інші інтерактивні заходи, організовані додатково.

Інша можливість долучитись до “Дня миру in ua 2017”- взяти участь в інтернет-флешмобі “Що значить для мене мир”. Його вже підтримали активіст(к)и та правозахисни(-ці/ки) зі Сходу і Заходу України, українські зірки, мит(-ці/чині), студентська молодь. Приєднатися до флешмобу можна, не виходячи з дому:

  1. Зняти коротке відео або написати на своїй сторінці у Facebook, що означає, особисто для вас поняття “мир”
  2. Опублікувати з хештегом #ДеньМируinUA2017, #Щозначитьмир або #вСТАНовимомир

«День миру in UA 2017» є частиною проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який реалізовує ГО «Молодіжна  організація «СТАН» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Всеукраїнська акція також проходить в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.