Южне стало одним з перших міст на Одещині, де запрацює бюджет участі

У м. Южному в Одеській області розпочнуть впроваджувати партиципаторний бюджет.  Відтак, мешканці зможуть витрачати на власні проекти та ініціативи 1 млн грн з місцевого бюджету.31 серпня на сесії ...

Додано:
l.harmashyk

Активна Громада бюджет участі
Южне стало одним з перших міст на Одещині, де запрацює бюджет участі

У м. Южному в Одеській області розпочнуть впроваджувати партиципаторний бюджет.  Відтак, мешканці зможуть витрачати на власні проекти та ініціативи 1 млн грн з місцевого бюджету.

31 серпня на сесії Южненської міської ради (ЮМР) було підтримано та затверджено Положення про Бюджет участі. Таким чином, южненці зможуть брати активну участь у житті міста й утілювати цікаві та корисні місцеві ініціативи.

Відповідно до Положення загальний обсяг видатків на плановий рік, що мають спрямувати на реалізацію проектів, становить 1 млн грн. Сума може бути зменшена або перерозподілена при прийнятті бюджету міста ЮМР. Для подачі проекту автору потрібно буде зібрати 20 підписів, а для його підтримки – не менше 100.

«Прикладом реалізації бюджету громадської участі южненські посадовці вважають нашу місцеву ініціативу щодо встановлення зручних спусків на пішохідних доріжках міста», – говорить ініацітор проекту та регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в м. Южному Андрій Коновалов.

Зазначимо, що представники ВІ «Активна Громада Южного» ще з минулого року доволі часто піднімали питання впровадження громадського бюджету під час спілкування з представниками влади. Це були зустрічі з Євгеном Ігнатовським (секретарем ЮМР), з Ларисою Шегідою (керуючою справами виконкому), з Ольгою Скульською (начальником відділу організаційної роботи та внутрішньої політики ЮМР) та з місцевими депутатами. І варто зазначити, що частина депутатів запевняли, що обов’язково підтримають активістів стосовно впровадження цього інструменту прямої демократії.

Цього року активісти також підіймали цю тему. Під час Всеукраїнської акції «Диванна НЕ/залежаність – українська НЕ/залежність» вони пропонували людям підписати колективне звернення стосовно впровадження партиципаторного бюджету і, яке було зареєстроване та підтримане в місцевій раді. Щодо інших організацій, котрі частково вплинули на роздуми місцевої влади варто згадати спеціалістів із ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

konovalov-andrij-2«Впровадження бюджету громадської участі – це один із важливих кроків до активізації населення та успішної співпраці громади та влади. Тепер люди мають ще одну чудову можливість брати активну участь у житті міста й реалізовувати цікаві та корисні місцеві ініціативи. При цьому, мешканці міста зможуть відчути свою причетність до змін, а також вчитись берегти те, до чого вони прикладали чимало зусиль», – зауважив Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в м. Южному.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Після великої води: як відновлюється життя у Корабельному районі Херсона

USAID спорудив навчальний простір у Богданівці на Київщині, де російські війська зруйнували школу

Актуальні літні події для громадських активістів та активісток

Триває робота з розроблення Стратегії розвитку Дмитрівської сільської територіальної громади