До успішної громади через права людини

10 - 11 жовтня 2017р. в Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбувся тренінг «Позитивні зміни у громадах на основі підходу, що базується на правах людини (ППЛ)». У заході ...

Додано:
mikhail

IMG_2222
До успішної громади через права людини

10 – 11 жовтня 2017р. в Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбувся тренінг «Позитивні зміни у громадах на основі підходу, що базується на правах людини (ППЛ)».

У заході взяли участь громадські активісти з Дніпра, Підгороднього, Кам’янського, Кривого Рогу, Авдіївки, Покровська, Запоріжжя та Кропивницького.

IMG_2169

«Тема захисту прав людини є дуже актуальною для нашої країни, тому сьогодні необхідно проводити тренінги, семінари, виставки, флешмоби з прав людини. Наші експерти, отримавши компетенції для проведення тренінгів з підходу, що базується на правах людини, розпочинають серію заходів для громадських активістів», – заявила у вітальному слові голова правління Центру «Тамариск» Тетяна Кладієва.

IMG_2035

Проводили тренінг експерти Центру «Тамариск»: Віталій Моргун, Дмитро Корнієнко та Лариса Скрипченко.

Тренінг був побудований з урахуванням того, що аудиторія – непрофесійні юристи.

Під час тренінгу учасники отримали теоретичні знання щодо прав людини, головні принципи, дізнались про три покоління прав та особливості кожного з них. У ході гри «Країна гідності» вони мали можливість особливо точно відчути специфіку дотримання державою прав другого покоління.

IMG_2187

Також, учасники отримали навички знаходити базові міжнародно-правові документи, які закріплюють, регламентують та впроваджують права людини, що у подальшому надає  можливість спиратись на них. У групах були опрацьовані техніки виявлення носіїв прав та обов’язків а, також, «прогалин у потенціалі».

Далі учасники ознайомились з іншими підходами, які використовують громадські активісти, і навчились їх  поєднувати з ППЛ та інструментами громадської участі.

У ході групової роботи були розроблені практичні кейси для вирішення проблем у своїх громадах, які мали наступні складові: порушене право людини, носії обов’язків та прав,  логіко-структурний аналіз для впровадження громадського запиту. У подальшому ці кейси учасники тренінгу зможуть трансформувати в ефективні громадські запити та адвокасі кампанії.

IMG_2217

Було сформоване спільне бачення, як можна комбінувати різні підходи у своїй діяльності, що використовують громадські активісти, та як все це вплине на результативність громадського запиту, адвокасі кампанії та інших інструментів громадської участі.

Всі отримані інструменти були закріплені на практиці у грі-симуляції.

Обговорюючи результати тренінгу, учасники відмітили, що вони отримали можливість швидко знаходити юридичне підґрунтя для звернення до органів місцевої влади, швидко та ефективно трансформувати громадське звернення в адвокасі кампанію, застосовувати у діяльності різні підходи для досягнення успіху у вирішенні проблем громади.

IMG_2216


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я