«Знайди свій безпечний маршрут» на Донеччині створюють мережу з протидії торгівлі людьми

Наслідки озброєного конфлікту на сході України загострили проблему протидії торгівлі людьми. Люди, які залишились без дому та роботи, переселенці – становяться легкою здобиччю вербувальників. Горе ...

Додано:
Natalia_NGO

2
«Знайди свій безпечний маршрут» на Донеччині створюють мережу з протидії торгівлі людьми

Наслідки озброєного конфлікту на сході України загострили проблему протидії торгівлі людьми. Люди, які залишились без дому та роботи, переселенці – становяться легкою здобиччю вербувальників. Горе одних перетворюється в засіб наживи для інших. В цій ситуації  важливо консолідувати зусилля громадськості та влади – тільки так можна протидіяти існуючим загрозам та викликам.

Озброєний конфлікт як тріггер активізації торгівлі людьми. 

Громадська організація «Альянс за громадянські права»  в рамках проекту «Маршрут безпеки» проводить ряд заходів, які направлені на профілактику торгівлі людьми. У фокусі уваги – жінки, які постраждали від наслідків озброєного конфлікту. Саме молоді жінки найчастіше становляться жертвами вербувальників. Замість обіцяної роботи (зазвичай у сфері послуг) їх чекає сексуальне рабство, насилля, приниження людської гідності і повне безправ’я. 

Про цю проблему «Альянс за громадянські права» знає не з чуток. Організація впродовж багатьох років працює з проблематикою торгівлі людьми та системно проводить просвітницьку діяльність. Зусилля направлені на профілактику однієї з самих жорстоких форм психічного та фізичного насилля. Проект «Маршрут безпеки» працює в багатьох регіонах України. Регулярно проводяться тренінги для фасилітаторів, коригуються та вносяться актуальні зміни в розроблені маршрути, створюються нові. 

«Конфлікт на сході України загострив проблему торгівлі людьми. Соціальна та правова незахищеність, поразка їх громадянських прав, відсутність  інформації по можливі загрози – несприятливі фактори, які допомагають торгівлі людьми та збільшенню трафіку в інші країни.  В Україні тільки в минулому році кількість осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової, сексуальної експлуатації та рабства, збільшилось на 36%. Ці дані підтверджені Міжнародною організацією по міграції», – констатувала  президентка ГО «Альянс за громадянські права» Світлана Закревська. 

Пошук безпечного життєвого маршруту – маячки для молоді. 

Зусиллями громадської організації проблема виведена на новий рівень – до сумісної роботи долучилось Управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації. «Проект складається з двох частин. На першому етапі була проведена адвокаційна кампанія з акцентом на апробацію інноваційних методів профілактики торгівлі людьми. Розроблено план сумісних дій, сформована Мережа протидії торгівлі людьми. В Мережу увійшли організації, офіційні структури, які працюють з молоддю. Планується прийняти програму дій з Управлінням у справах сім’ї та молоді ДонОДА, що буде сприяти ефективності адвокаційній кампанії. Інформацію та актуальні знання отримає більшість долучених – молодіжних працівників, чиновників», підкреслила Світлана Закревська. 

1Нещодавно «Альянс за громадянські права» провів дводенний тренінг у Краматорську «Знайди свій безпечний маршрут» для фасилітаторів. Учасники пройшли навчання з організації та проведенню інтерактивної освітньої виставки «Знайди свій безпечний маршрут». Основна цільова аудиторія виставки  – молоді люди, зокрема жінки, оскільки саме вони піддаються найбільшим ризикам. «Виставка з протидії торгівлі людьми «Знайди свій безпечний маршрут» має чотири «станції» з інформацією, яка допомагає вибрати неризикові життєві шляхи. На кожній станції фасилітатор заохочує учасників до обговорення. Використовуються різні інтерактивні методики, створюється довірлива та безоціночна атмосфера. Саме головне – учасники отримують необхідну інформацію щодо різних аспектів торгівлі людьми», – розповіла президентка ГО «альянс за громадянські права». 

Від просвітництва до конкретних дій – активісти об’єднуються у Мережу. 

Виставку «Знайди свій безпечний маршрут» організація розробила у партнерстві з «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій». Колеги та однодумці стали першими, хто підписав Меморандум про співпрацю між учасниками мережі протидії торгівлі людьми, яких ініціював «Альянс за громадянські права». 

Планується багатопланова взаємодія учасників Мережі: 

    • формування ефективного інформаційного поля для висвітлення негативних явищ, пов’язаних з  порушеннями прав людини, таких як торгівля людьми та сексуальна / трудова експлуатація, зокрема  в контексті вимушених переселенців;
    • ініціювання проектів для проведення інформаційних кампаній  та інших проектів, спрямованих на інформування переселенців, пов’язаних з загрозою торгівлі людьми;
    • ініціювання сумісних з органами державної влади та іншими інституціями  заходів для вирішення проблем, пов’язаних з торгівлею людьми;
    • сприяння пошуку коштів на реалізацію проектів, пов’язаних з профілактикою торгівлі людьми;
    • для підвищення поінформованості про специфіку явища торгівлі людьми в Донецькому регіоні та в Україні сприяти публікації та розповсюдженню матеріалів і досліджень, що зосереджуються на різних аспектах проблеми.    

Перший крок – розробка плану сумісних дій, комунікаційній кампанії та стратегії розвитку Мережі. «Паралельно планується проведення різноманітних заходів для актуалізації та практичного рішення проблеми торгівлі людьми з акцентом на Донецькій регіон. Просвітництво та пропаганда в доброму сенсі слова – наші вірні союзники. Також ми розраховуємо, що органи влади не залишаться формальними учасниками проекту, а будуть використовувати свої ресурси та можливості для розповсюдження життєво важливої інформації. В підсумку, сумісна діяльність сприяє зниженню соціальної напруги в регіоні», – резюмувала Світлана Закревська. 

Кампанія з підписання Меморандуму триває. Бажаючі мають можливість приєднатись до Мережі та внести свій вклад в протидію торгівлі людьми. 

Проект реалізує ГО «Альянс за громадянські права» в рамках проекту “Академія адвокації для жіночого руху”, що впроваджується Українським жіночим фондом за підтримки Програми підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?