Організатори Центру “Чекаймо тата разом” провели опитування шкільних психологів

Започаткований   ще навесні  Центр підтримки родин учасників бойових дій в зоні АТО «Чекаємо тата разом»  продовжує працювати в Харківській обласній дитячій бібліотеці .  Раз на тиждень в четвер о ...

Додано:
Alla Ievdokimova

1328086332_1326721489_inst_cl_20ruc_
Організатори Центру “Чекаймо тата разом” провели опитування шкільних психологів

Започаткований   ще навесні  Центр підтримки родин учасників бойових дій в зоні АТО «Чекаємо тата разом»  продовжує працювати в Харківській обласній дитячій бібліотеці .  Раз на тиждень в четвер о 18.00  збираються родини: матусі, бабусі , а то й разом з татусем, який перебуває у відпустці, або демобілізований, з діточками приходять на посиденьки до Центру.

Дорослі приходять  аби поспілкуватися з психологами, отримати підтримку  та, якщо потрібно юридичну, соціальну консультацію.  Діти тим часом  займаються  з аніматорами та викладачами, дитячими психологами.  Малюють, ліплять, роблять своїми руками красиві вироби.  Усі заходи, які проводяться у Центрі, повністю безкоштовні.

В планах Центру постійне  проведення тематичних навчальних тренінгів для батьків, обговорення гострих питань (таких як алкоголізм, зневіра, насилля, нові цілі та інші) в колі експертів та самих бійців з їх рідними.

Діти  ж мають нагоду попрацювати над творчими роботами – аплікації та малюнки готуються для рідних та татусів, які на фронті.

Кожного разу закінчуючи зустріч ми відчуваємо наскільки родини, жінки, діти, бійці йдуть додому в позитивному емоційному піднесенні. Вони отримують від такого неформального спілкування задоволення та відчуття, що вони не самотні.

За час роботи  Центру ми отримали  від батьків школярів інформацію про випадки дискримінаційної поведінки вчителів по відношенню до дітей сімей учасників АТО,  що підштовхнуло  нас зробити  невеличке дослідження серед практичних психологів та соціальних педагогів шкіл та дитячих дошкільних закладів м. Харкова.

Тільки половина опитаних шкільних психологів мали досвід роботи з сім’ями учасників бойових дій. Мало хто із опитаних знає як працювати з травмою. На питання: які теми семінарів, лекторіїв та тренінгів вам цікаві, половина відповіла – ПТСР, робота з дитячою травмою.

Що маємо:

– Більшість фахівців, що працюють в даному напрямку не мають достатньої мотивації для підвищення власного рівня компетенцій.

– Багато хто з них давно не займалися самі на тренінгах, семінарах, курсах і т.д.

– Не достатньо розуміння актуальності питання роботи з дитячою травматики і ПТСР.

– Не вибудувана зовсім робота з батьками учнів.

В процесі збору результатів, в особистій бесіді більшість респондентів задавало наступні питання: який напрям психотерапії ми представляємо, чи будуть конкретні вправи і техніки в семінарах і тренінгах, чи обов’язково для них відвідування, чи буде тиск по відвідуванню від органів освіти. Так само у приватній розмові задавалися питання про методи НЛП і коучинге, хоча чітко простежується негативне ставлення до даними методиками серед методистів та спеціалістів, спрацьовують стереотипи.

Найбільше нашого подиву викликав факт зниженою мотивації до самоосвіти і розвитку своїх професійних сторін.

З урахуванням всього вище перерахованого, на нашу думку було б цікаво проводити регулярні заходи для даних фахівців за підтримки працівників відділу освіти: робота з ПТСР та дитячої травматики, моделі управління станами, трансформація агресії, гіперактивності і тривожності, арт -терапевтичне техніки і методики. Так само можливі деякі техніки і прийоми роботи з коучингу і НЛП. У цьому випадку, існує велика можливість отримати максимальний результат від фахівців даного напрямку у вигляді мотивації і підвищення власної компетентності. Вважаємо, що навчання саме цих фахівців може глобально вплинути на ставлення всередині шкіл до дітей з сімей учасників АТО та сімей переселенців, у бік лояльності та терпимості,  а тако ж у бік максимального включення дітей і підлітків у соціум. Крім цього нам не зовсім зрозуміла ситуація щодо ставлення даних фахівців до питань взаємодії з батьками дітей з сімей ВПО і сімей учасників АТО. Багато ігнорують це питання, ніяк не реагують, абсолютно не володіють інформацією про кількість таких дітей у школах.

Центр має групи в соціальних мережах «ВКонтакт» та «Facebook» – «Чекаймо тата разом», саме таким чином ми підтримуємо контакти з волонтерами, які мають зв’язки з самими бійцями.

Головна мета Центру – підтримати гармонійний стан дитини, мами, сім’ї , створення умов та атмосфери в якій відкриваються нові цілі, нові  завдання  та перспективи розвитку для всієї родини.

Центр  створено небайдужими задля координації зусиль та напрацювань методик для програми підтримки та адаптації наших рідних та знайомих, які пройшли важким шляхом війни.

Фахівці центру:психологи, юристи, кризові психологи, дитячі психологи, соціальні працівники, дитячі викладачі різнихнапрямків.

Довідка:

Реалізація ініціативи «Центр підтримки сімей учасників бойових дій в зоні АТО «Чекаємо тата разом»» здійснюється в рамках проекту «Громадські дії на підтримку Криму та сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».


 

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку