Роботодавець має право на компенсацію від держави за працевлаштування переселенця

Уряд затвердив Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, поверненню коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб від ...

роботодавець
Роботодавець має право на компенсацію від держави за працевлаштування переселенця

Уряд затвердив Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, поверненню коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб від 08.09.2015 р № 696. Юристи МГО «Луганське земляцтво» роз’яснили суть цього нового документа.

Зокрема, до заходів сприяння зайнятості відноситься компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці тривалістю не більше 6 календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа переселенців, які прийшли на роботу за направленням від базового центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів та збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати вдвічі.

Компенсація витрат роботодавця на оплату праці виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці ВПО, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника у відповідному регіоні.

Таким чином, роботодавець, який працевлаштував переселенця за направленням з центру зайнятості, для отримання державної компенсації протягом 2 місяців з дня працевлаштування повинен подати до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці. Заява складається у довільній формі.

У Центр зайнятості також потрібно надати копію трудового договору між роботодавцем і працівником-переселенцем. Якщо такого договору немає, то як підтвердження факту працевлаштування можна надати розпорядчий акт (наказ) про прийом на роботу, завірений в установленому порядку.

Джерело: Міжнародна громадська організація  «Луганське земляцтво»


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Завдяки скринінгу — 37 людей дізналися про ТБ і розпочали лікування: перші результати в 2025 році проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»

GIZ запускає трирічну програму підтримки «STEP IN 2 EU / EU4Business» для підсилення українського бізнесу на шляху до ЄС

Увага до екології, стану доріг, інфраструктури та акцент на молодь — суспільні пріоритети Калуської громади

Перші кроки в підприємництво для молоді: вийшов безоплатний онлайн-курс STUDBIZ

Як впливати на зміст рішень влади щодо відновлення та розвитку громад на Миколаївщині

У Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади