Електронна форма вимоги ратифікації Стамбульської конвенції

Україна підписала Конвенцію ще в 2011 році, але й досі не відбулося її ратифікації. Українське громадянське суспільство вирішує вплинути на депутатів інструментами демократії. Стамбульська Конвенція ...

Стамбульська конвенція
Електронна форма вимоги ратифікації Стамбульської конвенції

Україна підписала Конвенцію ще в 2011 році, але й досі не відбулося її ратифікації. Українське громадянське суспільство вирішує вплинути на депутатів інструментами демократії. 

Стамбульська Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству  – це міжнародний документ, що пропонує комплексний підхід протидії домашньому та гендерно зумовленому насиллю. Але українська влада не спішить з її ратифікацією, оскільки протягом останніх років пріоритетом діяльності було вирішення більш нагальних проблем, пов’язаних із кризою на Сході, економічною ситуацією, міжнародними відносинами. Також відкладення рішення пояснюється зобовязанням вжити низку заходів: створити незалежний координаційний орган, розробити форму співпраці з жіночими громадськими організаціями, збирати й аналізувати статистичні дані. Відповідно це супроводжується додатковими витратами з боку держави. 

Однак попередження домашнього насильства повинно стати одним із ключових напрямків діяльності як держави, так і громадськості. Адже переважна більшість жертв і досі обирає мовчання. Ратифікація Стамбульської Конвенції стала б кроком, який би зміцнив державний захист постраждалих, а також би наблизив Україну до європейських стандартів. 

Небайдужі українки та українці можуть самостійно звернутися до депутатів за допомогою цієї електронної форми, створеною Amnesty International в Україні, вплинути на процес ратифікації Стамбульської конвенції та початку імплементації її положень у національне законодавство.

Джерело: Гендер в деталях.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи