Делегація від України бере участь у Статутних зустрічах Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Цього тижня, 6-11 листопада, в Анталії (Туреччина) відбувається масштабна подія, яка має на меті окреслити майбутнє найбільшого в світі гуманітарного об’єднання – Міжнародного руху Червоного Хреста і ...

Додано:
urcs

23414412_1694031630616421_29767429_n
Делегація від України бере участь у Статутних зустрічах Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Цього тижня, 6-11 листопада, в Анталії (Туреччина) відбувається масштабна подія, яка має на меті окреслити майбутнє найбільшого в світі гуманітарного об’єднання – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Це Статутні зустрічі представників Руху, в яких беруть участь понад 900 делегатів з 188 національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП), а також Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Делегацію від Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) представляють Президент Іван Усіченко, Генеральний директор Лілія Білоус та молодіжний координатор Марина Кожедуб.

Статутні зустрічі традиційно складаються з двох окремих подій:

  • 21-а Сесія Генеральної Асамблеї МФТЧХ і ЧП. Генеральна Асамблея – це вищий керівний орган МФТЧХ і ЧП, до якого входять 190 членів – національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.
  • Рада Делегатів – орган, в який входить також і МКЧХ. Рада Делегатів приймає рішення, що стосуються усього Руху в цілому.

6 листопада під час Генеральної Асамблеї був обраний новий Президент Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Ним став Франческо Рокка, Президент Італійського Червоного Хреста. Вибори пана Рокка припадають на особливий період для МФТЧХ і ЧП, а також усього гуманітарного співтовариства. Гуманітарні організації реагують на численні і комплексні глобальні виклики, намагаючись забезпечити найголовніші потреби людей, які опинилися в складних обставинах, при цьому маючи обмежені бюджети. Новий Президент, його бачення і напрацювання, зіграють визначну роль у забезпеченні ефективної допомоги з боку національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця найбільш вразливим людям.

Також були обрані 4 Віце-Президенти МФТЧХ і ЧП – Абдул Азіз Діалло (Сенегал), Мігель Анхель Віллароел Сьерраальта (Венесуела), Чен Жу (Китай) і Керем Кінік (Туреччина) – і склад Правління МФТЧХ і ЧП, до якого були обрані 20 національних товариств.

23415906_1694031117283139_1220558758_n

На засіданні Генеральної Асамблеї одним із перших серед національних товариств виступив Президент Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко. З метою привернути увагу до ситуації в України міжнародної спільноти Президентом були окреслені основні гуманітарні проблеми та виклики в нашій країні та висловлена вдячність червонохрестній спільноті за суттєву допомогу Товариству в наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам зі сходу України.

Серед проведених білатеральних зустрічей делегація ТЧХУ зустрілася з приймаючою стороною – Турецьким Червоним Півмісяцем. Президент Товариства Іван Усіченко і Президент Турецького Червоного Півмісяця доктор Керем Кінік обговорили подальшу співпрацю в гуманітарній сфері і також, з огляду на обрання Президента Турецького Червоного Півмісяця на пост Віце-Президента МФТЧХ і ЧП по європейському регіону, приділили особливу увагу гуманітарним проблемам в регіоні та шляхам їх вирішення.

Делегація Товариства в рамках Статутних зустрічей провела низку білатеральних зустрічей з представниками інших партнерських національних товариств. Серед них, зокрема, зустрічі з товариствами Червоного Хреста або Червоного Півмісяця Ірану, Пакистану, Китаю, Швейцарії, Катару, Ізраїлю, Польщі, Люксембургу, США, Австрії, Німеччини. Мета таких білатеральних зустрічей – привернути увагу до потреб людей в Україні з числа найбільш незахищених верств населення та постраждалих від збройного конфлікту. Важливим результатом однієї з таких зустрічей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Товариством Червоного Хреста України та Іранським Червоним Півмісяцем.

На Статутних зустрічах учасники обговорюють також такі актуальні проблеми, як сучасна міграція і забезпечення безпеки та допомоги мігрантам, ядерна зброя та шлях до її ліквідації, охорона здоров’я та забезпечення психосоціальної підтримки постраждалим від збройних конфліктів або природних катастроф та інші.


Тематика публікації:                           

Останні публікації цього розділу:

Тобі слід знати про туберкульоз: як соцпрацівники та лікарі Вінниччини допомагають виявити хворобу

«Герої-Титани»: у Рівному презентували альбом пам’яті про загиблих Захисників

Як жителі громад Чернігівщини долучаються до розробки стратегій розвитку

В Україні запускається інноваційний хаб WIN2EDIH

Інформаційна відкритість і прозорість місцевих органів влади в Україні в умовах війни: результати дослідження

Безбар’єрність як пріоритет: Волинські громади працюють над доступним середовищем