Пацієнт-орієнтованій моделі лікування туберкульозу – належне бюджетне забезпечення

23 листопада 2017 р. в конференц-залі Музею історії Києва відбувся круглий стіл на тему: «Пацієнт-орієнтованій моделі лікування туберкульозу – належне бюджетне забезпечення» в Київській області. ...

rt_2017_11_23_03
Пацієнт-орієнтованій моделі лікування туберкульозу – належне бюджетне забезпечення

23 листопада 2017 р. в конференц-залі Музею історії Києва відбувся круглий стіл на тему: «Пацієнт-орієнтованій моделі лікування туберкульозу – належне бюджетне забезпечення» в Київській області. Круглий стіл організований БО «Українці проти туберкульозу».

Мета заходу – публічне обговорення важливості залучення органів державної влади, які не відносяться до медичної сфери, до заходів боротьби з туберкульозом, шляхом внесення відповідних змін у виконувані ними обласні цільові соціальні програми; публічне обговорення завдань у сфері бюджетної адвокації обласної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз, яка має на меті залишення заощаджених бюджетних коштів, раніше зорієнтованих за розрахунками на ліжкове місце, на потреби туберкульозної служби: посилення санітарного, інженерного контролю, соціального захисту медичних працівників, підвищення технічної оснащеності диспансерів; адвокатування прийняття відповідних рішень на рівні громад в регіонах впровадження проекту соціального контрактування послуг щодо туберкульозу для громадських організацій.

Участь у круглому столі взяли представники департаментів, управлінь та служб Київської обласної державної адміністрації, інших регіональних органів влади, медичних закладів та громадських організацій.

Учасників круглого столу привітав Андрій Клепіков, виконавчий директор МФ «Альянс громадського здоров’я».

В ході заходу розглядалися наступні питання:

  • Ситуація із туберкульозом в Київській області: досягнення, прогалини, перспективи.
  • Стан бюджетного забезпечення виконання державних заходів протидії захворюванню на туберкульоз в Київській області
  • Перехід переважно на амбулаторну модель лікування туберкульозу: економічні та епідеміологічні переваги
  • Переформатування державної політики протидії туберкульозу: залучення  органів державної влади, які не відносяться до медичної сфери, до заходів боротьби з туберкульозом, шляхом внесення відповідних змін у виконувані ними обласні цільові соціальні програми
  • Взаємодія органів державної влади та неурядового сектору у заходах із протидії захворюванню на туберкульоз: роль Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД та її комітетів

Після розгляду зазначених питань відбулася загальна дискусія на тему «Необхідність реформування державної політики протидії туберкульозу: пацієнт-орієнтованій моделі лікування туберкульозу – належне бюджетне забезпечення».

Проведення даного заходу стало можливим завдяки гранту, наданому в рамках проекту TB-REP, який фінансує Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та реалізує Центр PAS  як Основний реципієнт.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я