Полтавські фермери потребують знань про сучасні технології маркетингу

Фермерів Полтавщини, зокрема представників Решетилівського району, насамперед цікавить інформація про конкретні можливості та напрями збуту сільськогосподарської продукції, в тому числі і в країни ...

Полтава
Полтавські фермери потребують знань про сучасні технології маркетингу

Фермерів Полтавщини, зокрема представників Решетилівського району, насамперед цікавить інформація про конкретні можливості та напрями збуту сільськогосподарської продукції, в тому числі і в країни ЄС. Про це вони зазначали під час «круглого столу» «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників», що 24 вересня пройшов у Решетилівці Полтавської області.

Власники домогосподарств, фермерських господарств, представники місцевої влади говорили про розвиток сільськогосподарської кооперації, напрями первинної переробки сільгосппродукції, перспективи тваринництва, розвиток місцевих ініціатив, бурхливо обговорювали шляхи розвитку та підтримки дрібних сільгоспвиробників в Україні.

Експерти проекту Аліна Жарко – представник Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Римма Олексенко – консультант у сфері ведення бізнесу та Світлана Андрієнко – директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби звернули увагу присутніх і на специфіку експорту української сільськогосподарської продукції до країн ЄС, наголосили на таких перспективних напрямках для нарощення торгівлі з ЄС як: мед, м’ясо птиці, яйця, баштанні культури, овочі: часник, зелена цибуля, солодкий перець, ягоди: ожина, малина, лохина, фрукти: груша, слива, абрикос тощо.

Обговорювалися і норми ЄС на українських фермах, пов’язані із зонуванням, планами біозахисту, врахуванням ризиків. «Від лану до столу» або «крок вперед – крок назад» – ключовий принцип харчового законодавства ЄС, що полягає у можливості повністю прослідкувати весь виробничий процес і в разі виникнення небезпеки у найшвидший термін виявити причину і усунути її. І про цей принцип мають задумуватися українські виробники зазначила Аліна Жарко.

«Круглий стіл» в Решетилівці став останнім у серії обговорень в Полтавській області дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС.

Також під час «круглих столів» була презентована та роздана учасникам брошура з інфографікою «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників», підготовлена експертами за підтримки МФ «Відродження». 

“Круглі столи” проводяться в рамках проекту «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС», що реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Полтавським, Кіровоградським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації, Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку