Відродження села: на Рівненщині відкрили першу сімейну молочну ферму

У селі Стара Мощаниця Здолбунівського району кластер "Натуральне молоко" та благодійний фонд "Любіть Україну" презентували першу сімейну молочну ферму у Рівненській області. 29 листопада у Старій ...

На Рівненщині відкрили першу в області сімейну молочну ферму
Відродження села: на Рівненщині відкрили першу сімейну молочну ферму

У селі Стара Мощаниця Здолбунівського району кластер “Натуральне молоко” та благодійний фонд “Любіть Україну” презентували першу сімейну молочну ферму у Рівненській області.

29 листопада у Старій Мощаниці, на Здолбунівщині, у господарстві Наталії й Василя Никончуків відбулося відкриття сімейної молочної ферми «Відродження». Спільні зусилля бізнесу, влади і громади здобули перший успіх.

“Ферма, яку ми сьогодні бачимо – це сучасна молочна ферма з усіма технологіями, які використовують у світі, – запевнив засновник кластеру “Натуральне молоко”, голова правління благодійного фонду “Любіть Україну” Михайло Корилкевич. – Ми запозичили цю ідею у канадського уряду. Переконані, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще у Рівненській області”.

Як організована сучасна сімейна молочна ферма?
Для функціонування сімейної молочної ферми “Відродження” збудовано новий корівник, придбано сучасне обладнання: доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильне обладнання німецького виробника об’ємом 700 літрів (це дозволить збирати молоко також з господарств інших селян).

Приміщення корівника, все обладнання, а також оснащення спеціальними килимками-підстилками для худоби, освітлювальними лампами, поїлками та вентиляторами, власниці першої на Здолбунівщині сімейної молочної ферми Наталії Никончук допомогли придбати підприємства, що входять до кластеру “Натуральне молоко”: ПСП “Україна” та ТзОВ “Укрмілкінвест”, також залучено ресурси благодійного фонду “Любіть Україну”.

Наталія Никончук задоволена тим, що свої зобов’язання щодо відкриття сімейної ферми інвестори виконують. Окремим важливим для реалізації проекту питанням є забезпечення сімейних ферм високопродуктивними коровами, яких на вільному ринку придбати складно та дорого. Тож власниця ферми скористалася ще однією можливістю, яку надають інвестори для сімейних молочних ферм: до трьох власних корів Наталія Никончук взяла сімох корів у ПСП “Україна”. Тепер у сімейному господарстві Никончуків є десять корів.

Як запевнила начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Мирослава Лук’янчук, ПСП “Україна” надало сімейній фермі дуже високопродуктивне поголів’я худоби. Воно має статус племінного репродуктора. Такі корови дають високі надої молока і високий вихід телят.

Сімейна молочна ферма – це вигідний збут молока
На придбання корів та інвентарю, необхідного для виробництва молока, інвестори надали приватному підприємцю Наталії Никончук кредит у сумі 166 тисяч гривень терміном на чотири роки під 15 відсотків. Представники одного з найбільших в області виробників молока також здійснювали технологічний супровід у будівництві корівника, проводили кваліфіковані консультації, надавали практичну допомогу в роботі сімейної ферми. Від початку будівництва приміщення ферми “Відродження” і до її презентації минуло три з половиною місяця.

Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу – реалізація продукції. У цьому для сімейних молочних ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. Так, на момент відкриття переробне підприємство “Радивилівмолоко” вивезло з сімейної молочної ферми “Відродження” перший добовий надій молока – 250 літрів – від десяти корів ферми.

За умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм, ТзОВ “Укрмілкінвест” гарантує своїм партнерам збут молока на більш вигідних умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

У 2018 році – відкрити не менше двох десятків сімейних ферм
Відкриття сімейної молочної ферми у Старій Мощаниці – результат спільних зусиль бізнесу, влади та громади. З цього моменту саме від влади чекають наступних кроків у підтримці нової справи.

Голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, який теж був серед присутніх на відкритті сімейної молочної ферми, запевнив, що на одну з найближчих сесій у 2018 році буде винесено на затвердження районну програму. Відповідно до програми, буде компенсовано частину кредитних коштів на такі фермерські господарства. До того ж, без такої співпраці складно уявити відродження українського села.
Всебічна підтримка та супровід новоствореної сімейної ферми з боку інвесторів триватиме й надалі. ПСП “Україна” та ТзОВ “Укрмілкінвест” будуть у майбутньому обслуговувати ферму і допомагатимуть вирішувати можливі проблеми.

Як повідомив голова правління благодійного фонду “Любіть Україну” Михайло Корилкевич, до кінця 2017 року кластер “Натуральне молоко” планує відкрити ще одну сімейну молочну ферму у Здолбунівському районі. А наступного року – не менше 20-ти ферм по усій Рівненщині. Тоді можна буде розпочати діалог з канадським урядом про залучення коштів на подальший розвиток цього проекту.

Довідка
Сімейна молочна ферма “Відродження” стала першою в межах реалізації великого проекту кластеру “Натуральне молоко”: створення та забезпечення діяльності сімейних молочних ферм у Рівненській області, відродження села та об’єднання родин.

Проект реалізується за підтримки ТзОВ “Укрмілкінвест” і Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну”, та передбачає створення не менше 20-ти сімейних молочних ферм до кінця 2018 року. Проект розроблено за прикладом ініціативи, втіленої Львівською аграрною дорадчою службою за сприяння канадського уряду.

Окремий важливий елемент проекту, який планує впровадити кластер “Натуральне молоко”  – це створення кооперативів на базі сімейних молочних ферм. У 2018 році заплановано створити декілька кооперативів, що повинні стати рушійною силою розвитку тваринництва на селі.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи