“Жива бібліотека” нагадує суспільству, що кожна людина – це унікальна життєва історія.
В ній “книгами” виступають люди, а “читання” відбувається в формі спілкування.
Для читачів, це можливість дізнатись те, над чим ви ніколи не задумувалися, та отримати інформацію з перших вуст, а для книг – знайти однодумців чи подискутувати або ж вголос сказати світу який/яка Ви.
Наші книги:
Мандрівник
Правозахисниця
ЛГБТ-активістка
Еко-активіст
Захисниця прав ув’язнених
та ін.
Повний перелік “живих книг” з їх описами публікується в зустрічі, тож не забувайте його читати
“У певний момент мого життя я зрозуміла, що громадська діяльність для мене цікавіша за все інше, і саме просування розуміння прав людини виходить у мене найкраще.
Я багато працюю, як тренер. Мої випускники захищають права людей з інвалідністю у суді, займаються інтеграцією ромських громад, стають толернтнішими до людей ЛГБТ+, навчають дітей у школах, патрулюють вулиці у складі нової поліції. І серед них є багато тих, чиїми досягненнями я можу пишатися. Але завжди це не лише моя особиста заслуга, зі мною працюють найкращі люди у світі, з цим мені завжди щастить.”
Марія Ясеновська, правозахисниця
“Коли вперше відвідала установу виконання покарань, відчула, що це моє. Я розумію важливість моїх візитів, адже право на відвідування таких установ має вичерпний перелік осіб. Багато хто думає, що якщо особа потрапила до колонії, то вона вже не людина. Деякі також вважають, що ув’язнені самі своїми діями заслуговують на жорстоке поводження. Але я обстоюю думку про те, що з людиною мають поводитися так, наче вона на свободі” – ділиться своїми думками Юля.
Юлія Третяк, захисниця прав ув’язнених
“В ЛГБТ-активизме я уже более 10 лет. И когда не хватает сил и эмоционального ресурса для борьбы, то останавливаешься, переводишь дух, но продолжаешь борьбу дальше.
Так как понимаешь, что не можешь этого не делать, не смотря на то, что этот активизм самый опасный в нашей стране.
Понимаешь, что у тебя, твоих знакомых и друзей законодательно меньше прав, только потому, что любишь не так, как большинство привыкло. Что когда выходишь на улицу высказать на протесте свои требования или просто показать, что существуешь, то в первую очередь думаешь о безопасности, а точнее об опасности быть избитой, или того хуже.”
Віра, ЛГБТ-активістка, учасниця оргкомітету КиївПрайд, президентка ХЖО “Сфера
Зазвичай кожна із сесій спілкування з “живими книгами” триває 20-30 хв., після – коротка перерва. Читання може бути як груповим, так й індивідуальним. Зверніть увагу для того, щоб почитати книгу не обов’язково задавати якісь запитання, достатньо просто прийти та послухати розповідь.
10 грудня – День прав людини, тому в перервах між читанням відвідувачі зможуть зіграти в інтерактивні ігри, поспілкуватись, відчути ціну свободи, сформулювати власне визначення “прав людини” та долучитись до Марафону написання листів від Amnesty International .
Вхід на Живу бібліотеку безкоштовний при умові попередньої реєстрації