Як зрозуміти бюджетну інформацію за допомогою openbudget

"Відкритий бюджет" - це дуже зручна платформа для моніторингу використання бюджетних коштів. ГО «Центр Ейдос» розробив програмне забезпечення «Відкритий бюджет» для підвищення прозорості та ...

vidkrytyj-byudzhet — копия (2)
Як зрозуміти бюджетну інформацію за допомогою openbudget

“Відкритий бюджет” – це дуже зручна платформа для моніторингу використання бюджетних коштів. 

ГО «Центр Ейдос» розробив програмне забезпечення «Відкритий бюджет» для підвищення прозорості та підзвітності органів влади на місцях. Програмне забезпечення дозволяє розмістити на будь якому сайті інформацію про транзакції розпорядників бюджетних коштів.

Станом на вересень 2016 року, близько 40 органів влади та місцевого самоврядування користується програмним забезпеченням “Відкритий бюджет”.

Творці openbudget.in.ua поділилися покроковою інструкцією зі скріншотами як юзати платформу та легко розуміти бюджетну інформацію.

Нижче короткий опис механіки його роботи на прикладі школи в м. Києві.

Крок №1 – зайшовши на сайт www.openbudget.in.ua потрібно обрати м. Київ та вибрати модуль портал публічних фінансів.

пкпіпу2 op

Крок № 2 – в полі пошуку – потрібно ввести або назву школи, або її код ЄДРПОУ. Обрати одну з шкіл, наприклад, школу № 277. У відповідь програма надає витяг з порталу Міністерства фінансів (www.spending.gov.ua) про транзакції здійснені обраним розпорядником бюджетних коштів та автоматично виведе 10 найбільших отримувачів. Якщо клікнути на отримувача програма відсортує транзакції від обраного розпорядника до обраного отримувача.  

3 op

4 op

Крок №3 Унікальною особливістю даного програмного забезпечення є те, що візуалізацію видатків кожен бажаючий може розмістити на будь-якому сайті в декілька кліків. Для цього потрібно по обраній школі згенерувати код роботи модулю – через натискання кнопки «Отримати код». Скопійований таким чином код можна вставити в будь який сайт простим вставлянням (Control +V). Після чого весь функціонал буде доступний на сторінці куди був скопійований код.

5 op

Модуль дозволяє проводити фільтрацію, за 10 найбільшими отримувачами коштів, датою, призначенням, платежу, отримувачами та сумою транзакції.

На сайт школи також віддається можливість експорту даних в форматі csv (який можна відкрити через MS Excel).

Зліва знаходить фільтр який дозволяє здійснити сортування поля призначення платежу за типовими групами товарів та послуг.

Сам код виглядає наступним чином:

<iframe allowfullscreen=”allowfullscreen” class=”embed-responsive-item” frameborder=”0″ mozallowfullscreen=”true” src=”https://openbudget.in.ua/modules/classifier/search_data/55a809316b61730709596600?locale=uk” style=”width: 100%; height: 50vh;” webkitallowfullscreen=”true”></iframe>

Зразок відображення на сайті модулю можна побачити за посиланням:

https://openbudget.in.ua/news/5a0d5e072f212019f8000000?locale=uk

Якщо деякі модулі недоступні в твоєму місті – частіше за все, через те, що органи влади чи місцевого самоврядування не завантажили інформацію або не виявили бажання використовувати відповідний модуль.

Команда проекту “Відкритий бюджет” вірить, що створення візуалізацій бюджетної інформації допоможе об’єднати зусилля спеціалістів з різних сфер та інформації з різних джерел, може дати матеріал для прийняття кращих управлінських рішень та підвищити ефективність використання коштів платників податків. За допомогою розробленого програмного забезпечення лідери місцевого самоврядування можуть взаємодіяти з громадянами на якісно новому рівні.

Без названия

Проект не зміг би відбутися без роботи команди Центру «Ейдос», Володимира Тарная та Сергія Кареліна, дизайну Сашка Кульчицького, технічного супроводу команди розробників – Валерія Кашпрука, Андрія Нізінковського та Олександра Панченко, конструктивної критики М. Ключара, консультацій багатьох практиків та працівників фінансових управлінь, партнерів в регіонах: ГО “Філософія Серця”, ГО “Міст”, ГО “Центр громадської адвокатури”, ГО “Бюро аналізу політики”; підтримки міжнародних партнерів на різних стадіях проекту – Європейського союзу, Фонду «Відродження», Програми розвитку ООН, Американського дому, Open Knowledge Foundation та багатьох ентузіастів в сфері відкритих даних та боротьби з корупцією.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я