«Де заховані гроші?» – спільнота активістів буде моніторити місцеві бюджети

Громадські активісти з Чернігівської області підвищили свою обізнаність про бюджетний процес та посилили спроможність брати участь у процесах формування та моніторингу бюджетів місцевого рівня на ...

Додано:
Nataliya Drozd

Bud_tr 072
«Де заховані гроші?» – спільнота активістів буде моніторити місцеві бюджети

Громадські активісти з Чернігівської області підвищили свою обізнаність про бюджетний процес та посилили спроможність брати участь у процесах формування та моніторингу бюджетів місцевого рівня на тренінгу, який проходив в м. Чернігів 6 жовтня 2015 року.

Місцевий бюджет стосується потреб міста та його жителів. Всі громадяни повинні проявляти принаймні мінімальний інтерес до фінансової політики міста, оскільки мова йде про використання надходжень з податків, які вони сплатили, і, що важливіше, ці рішення вплинуть на їх повсякденне життя.

Під час заходу учасники докладно розглянули такі питання як формування бюджету та бюджетну децентралізацію. Громадяни мають знати та вміти визначати – куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Тренер Сергій Карелін детально розповів та проілюстрував прикладами? які наразі існують інструменти моніторингу бюджетного процесу та механізми залучення до формування бюджету. Активісти розглянули програмно-цільовий метод, тендерні закупівлі, допорогові закупівлі, бюджет участі, бюджетний регламент та відкритий бюджет.

На завершення тренінгу учасники вирішили створити групу в соціальній мережі Facebook для обміну ідеями, консультаціями, досвідом та спільним вирішенням проблем, які виникають в ході участі у формуванні бюджетів та моніторингу  їх виконання.

Bud_tr 023 Bud_tr 026 Bud_tr 055 Bud_tr 061Проект «Бюджетний процес – під контроль громади» реалізується Центром «Доброчин» в рамках програми «Ціна держави», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з CASE-Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії.

 

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

  • Gektor89

    Молодці доброчинці!Будемо раді приєднатися до вашої ініціативи та посилити свої знання та досвід.
    Позаяк група НУО Дрогобиччини планує наступного року розробити та впровадити регуляторний акт щодо парципативного бюджету міста Дрогобича. Будемо вдячні вам за надання напрацювань вашого проекту. З повагою, Олександр Магльона, президент Асоціації “Нові Горизонти” мій мейл:[email protected]