Полтавська влада не переймається питаннями онкохворих

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує піднімати питання розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті та інформувати полтавців з цією ...

Додано:
socium.pl

онко
Полтавська влада не переймається питаннями онкохворих

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує піднімати питання розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті та інформувати полтавців з цією проблемою.

 Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації«Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков, керівник інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині», магістр з менеджменту та управління проектами повідомив, що керівництво управління охорони здоров’я Полтави не проводить масово-роз’яснювальної роботи із населенням з питань діяльності галузі,  стан надання паліативної допомоги полтавцям знаходиться в незадовільному стані, як і по іншим питанням теж.

 За 2015 рік паліативна допомога надавалася 480 особам, з них 246 особам у стаціонарних умовах, та 234 особам амбулаторно. Виписано 2145 пільгових рецептів на знеболювальні препарати. Протягом 2016 року паліативна допомога надавалася 597 особам, з них 258 осіб у стаціонарних умовах та 339 особам амбулаторно. Виписано 3287 пільгових рецептів на знеболювальні препарати. За перше півріччя 2017 року паліативна допомога надавалася 353 особам, з них 169 особам у стаціонарних умовах, та 184 особам амбулаторнор. Виписано 2520 пільгових рецептів на знеболювальні препарати.

 Для забезпечення паліативних хворих медикаментами використано в 2015 році 474,6 тис. грн.; у 2016 – 728,5 тис. грн., за півріччя 2017 року – 303,9 тис. грн. Забезпечення медикаментами інших категорій населення здійснюється у відповідності до Постанови КМУ від 17.08.1998р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань». Загалом, в 2015 році на вказані цілі використано 3,2 млн. грн.; у 2016 – 3,9 млн, грн..;  за перше півріччя 2017 року -2,5 млн. грн..

Як ми бачимо, з кожним роком спостерігається тенденція збільшення кількості людей, що потребують паліативної допомоги та кількість пільгових рецептів на знеболювальні препарати. Суми, які виділяються на забезпечення паліативних хворих медикаментами викликають лише «сумну посмішку», наврядше хтось повірить, що цього достатньо, всі повністю забезпечені і мають безперешкодний доступ до знеболення і отримують його швидко.

Керівництво управління охорони здоров’я продовжує саботувати питання створення хоспісного стаціонару в місті, замість того, щоб брати приклад із Кременчуцьких колег та повчитися в них, як треба якісно та відповідально виконувати свою роботу, за яку отримуєш заробітну платню, бо відсутність навичок із менеджменту не дозволяє на протязі багаторічного керування управлінням гідно виконувати свою роботу та приносити користь суспільству. Не зрозуміло, з якою метою вони ходять на роботу? Мною були ініційовані запити до Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я та МОЗ України в прохання направити пропозиції та клопотання щодо звільнення з посад чиновників управління охорони здоров’я міськвиконкому за бездіяльність та непрофесіоналізм.

На числені запитання, що конкретно робить директор Полтавської обласної благодійної організації«Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», як він працює в напрямку розв’язання проблем онкохворих, невідомо, але значна кількість гучних заяв по телебаченню щодо створення ним персонально хоспісного стаціонару, служби з надання населенню хоспісної допомоги (посилання на відео), створення колл-центру, впровадження системи “солідарного” страхування онкологічних хворих та багато ін.”подвигів”, викликає в полтавців обурення. 

Робити такі гучні оголошення, фейкові заяви, так справи не робляться! Я не підтримую таку його діяльність, по суті бездіяльність, як директора асоціації, та вважаю цю роботу теж незадовільною…..

Асоціація пропонує громадянам повідомляти про видадки порушення їхніх прав до доступу до знеболення в ЗМІ та контролюючі органи, депутатам, такі справи не треба приховувати.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я