Що українці досліджують в рамках стипендіальної програми Східного Партнерства?

Mid-term fellowship event зібрав у Києві 20 стипендіатів із шести країн в рамках реалізації стипендіальної програми для громадянського суспільства Східного Партнерства. Серед них - 5 українців.Ще в ...

20 стипендій

Громадський Простір

Mid-term fellowship event зібрав у Києві 20 стипендіатів із шести країн в рамках реалізації стипендіальної програми для громадянського суспільства Східного Партнерства. Серед них – 5 українців.

Ще в жовтні 2017 року їхні ідеї були підтримані Eastern Partnership Civil Society Facility.

???????????????????????????????

Програма розрахована на майбутніх лідерів громадянського суспільства, які протягом 6 місяців втілюють свої проекти.

Проект розпочато ще в грудні 2016 року і завершується в грудні 2020 року. Тож всього планується 4 скликання стипендіатів.

Переможці отримують гранти на реалізацію проектів в розмірі до 5 тис. євро, а також технічну підтримку від експертів в необхідній сфері, які зможуть проконсультувати та направити в потрібне русло.

16-17 лютого 2018 року учасники презентували свої напрацювання та взяли участь у тренінгах, що спрямовані розвивати їхні лідерські навички. Нагадаємо, що їх було відібрано у жовтні 2017 року і на сьогодні вони працюють уже на втіленням своїх проектів.

???????????????????????????????

Очікується, реалізація цих проектів має стати хорошою базою для роботи громадянського суспільства та реформ в цих країнах.

До квітня-травня очікуються результати проектів. А найближчим часом (початок березня) буде оголошено наступний прийом заявок. Тож, для участі необхідно мати до 36 років, знати англійську мову, бути представником країни, що входить до Східного Партнерства. Учасником може бути як представник громадської організації, так і просто активіст.

На mid-term fellowship event українські стипендіати розповіли Громадському Простору про свої проекти

 

Знайомимось ближче 


 

???????????????????????????????

Це Ірина Бурбило.

Вона з Української молодіжної кліматичної асоціації.

Ірина розвиває екологічний рух та займається створенням мережі організацій та активістів, які будуть робити зміни.

Її організація поширює кращі практики, займається розвитком grass roots, організовує тренінги, нетворкінги та різноманітні події, національні акції, а також було створено онлайн-курс про зміну клімату та українську енергетику.

Її проект спрямовано на підвищення спроможності організації  – через професійний розвиток команди, зокрема і  самої стипендіатки. У рамках проекту дівчина 2 тижні стажується в двох партнерських організаціях, які власне допомагають розвивати організацію. Одна з них – в Берліні, інша – в Сербії.


 

???????????????????????????????

Це Віталій Світовий

Він є випускником КНУ імені Т. Г. Шевченка, навчався за програмою Erasmus в Угорщині.

Його проект стосується гармонізації українського законодавства у сфері приватного міжнародного права, контрактного права та банкрутства.

Оскільки Україна підписала DCFTA, асоціацію та, відповідно, співпрацю в економічній сфері, вона включає багато статей, які стосуються імплементації українського законодавства.

Його проект – дослідження, які є способи та можливості для України, аби імплементувати це законодавство.

На разі Віталій перебуває на завершальному етапі свого проекту. Фінал роботи – це розробка рекомендацій для зміни українського законодавства відповідно, базуючись на досвіді країн Європейського Союзу, як вони розвивались, які в них були помилки.


 

???????????????????????????????

Це Вікторія Лучка

Вона представляє ГО “Інститут українських студій”

Її організація займається проектами у сфері інклюзії, зокрема – це велопробіг “Бачу Можу Допоможу” за участю незрячих людей.

У рамках цієї програми Вікторія займається проектом з популяризації та обговорення кола питань в інтересах людей з інвалідністю.

Перша частина її проекту полягає в тому, що вона бере участь в тренінгах за кордоном. Взявши за основу методику фасилітації, за якою навчалась дівчина, Вікторія планує проводити діалоги, консультації зі стейкхолдерами. Це в свою чергу дозволить краще дослідити питання інклюзії, стереотипів щодо людей з інвалідністю та зрозуміти, яким саме чином можна змінювати стратегію та політику щодо інклюзії в Україні на практичному рівні.


 

???????????????????????????????

Це Андрій Чубак

Він є Виконавчим директором Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”

Це громадська організація зі статусом аналітичного центру, яка займається вивченням енергетичної політики.

Андрій здійснює експертизу питань, пов’язаних з енергетикою. В 2015 – 2016 рр. брав участь в реалізації відповідних проектів з оцінки перспектив співпраці між Європейським Союзом, його новою ініціативою “Енергетичний союз” та країнами Східного Партнерства.

Програма Східного Партнерства допоможе Андрію покращити знання та здібності у керуванні організацією  відповідно до професійного підходу, щодо пошуку проектів, їхньої реалізації, мотивування персоналу та висвітлення результатів для цільових груп.

 Андрій має можливість пройти стажування в коаліції РПР та Словацькій асоціації зовнішньої політики.

У рамках роботи з РПР, Андрій зможе розширити свої можливості щодо комунікування результатів різноманітних досліджень. А також спільно з експертами займається дослідженням, що стосується енергетичного менеджменту на рівні муніципальних органів влади України.

Словацька асоціація зовнішньої політики є одним з провідних аналітичних центрів ЄС. Відомий тим, що системно займається питанням енергетичної політики Європейського Союзу, має хороший досвід в напрацюванні аналітичних документів та адвокаційних компаніях – з погляду просування важливих ініціатив, проектів та ідей. Андрій уже проходив коротке стажування в цій інституції, взявши участь в кількох тренінгах зокрема.


 

???????????????????????????????

Це Богдан Дяченко

ГО “Бюро соціальних та політичних розробок” 

Проект Богдана стосується соціального компоненту концепції сталого розвитку та називається “Соціальний розвиток – сталий розвиток”.

Він спрямований на дослідження у територіальних громадах на території Грузії та України таких компонентів, які мають відношення до соціального компоненту сталого розвитку: соціальний діалог, соціальні послуги та гендерна рівність.

Проект допоможе Богдану поглибити знання у цій сфері та подальшій роботі в громадянському суспільстві.

На разі проект знаходиться на завершальному етапі, стипендіат відвідав Грузію та проводив дослідницьку роботу в Одесі. Залишилось проаналізувати ці матеріали та презентувати їх у Києві.

 

Проект «Регіональний механізм підтримки громадянського суспільства країн Східного партнерства» фінансується Європейським союзом і є сполучною ланкою між різними ініціативами громадянського суспільства. 


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

[ви]СТОЇМО: консолідація українців заради спільної перемоги

Максим Буткевич: щоб протистояти смерті, не можна відмовлятися від власної свободи

Громадянське суспільство в умовах війни: презентовано Барометр ОГС 2024

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині