Freedom Housе: наступ на активістів є ознакою погіршення середовища

У відповідь на ряд нападів на антикорупційних та громадських активістів у місті Рівне, Україна, організація Freedom Housе опублікувала таку заяву:«Ряд підпалів, спрямованих проти громадських ...

freedom house
Freedom Housе: наступ на активістів є ознакою погіршення середовища

У відповідь на ряд нападів на антикорупційних та громадських активістів у місті Рівне, Україна, організація Freedom Housе опублікувала таку заяву:

«Ряд підпалів, спрямованих проти громадських активістів, та викрадення комп’ютерного обладнання, яке необхідне для їх роботи, вимагає негайної реакції та розслідування від української влади», – зазначив Метью Шааф, директор Представництва Freedom Housе в Україні. «Ці напади на активістів, які займаються публікацією розслідувань про корупцію, схоже, направлені на придушення активних громадян, які роблять значний внесок у боротьбу з корупцією та просування реформ в Україні.  На додачу до того, що влада намагається посилити контроль над незалежними громадськими групами, а посадовці роблять необґрунтовані заяви про нібито злочини активістів, подібні напади погіршують і так все більш вороже середовище для журналістів-розслідувачів, неурядових організацій та громадських активістів».

Контекст

22 лютого невідомі підпалили офіс інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада», яка займається журналістськими розслідуваннями корупції у Рівному. 19 лютого спроба підпалу була зроблена у будинку родичів одного з відомих рівненських журналістів-розслідувачів та голови місцевої організації «Антикорупційний моніторинг».  За кілька днів до цього з офісу інтернет-компанії було викрадено комп’ютерне обладнання, яке використовувала «Четверта влада» та кілька інших місцевих організацій.  22 лютого відбулась схожа крадіжка комп’ютерного устаткування, яке належить активістам, що працюють у сфері захисту екології. Громадські інформаційні портали та багато інших активістів займалися розслідуванням незаконного видобутку бурштину, нелегальної торгівлі земельними ділянками та проявами корупції, що пов’язані з екологічними проблемами в Рівному. Активісти вважають, що ці крадіжки та підпали спричинені їх громадською роботою

Україна визначена як «Частково вільна» країна у звіті Свобода у світі 2018, як «Частково вільна» – у Свобода преси 2017 та як «Частково вільна» – у Свобода в мережі 2017. У звіті Країни перехідного періоду 2017 рівень демократії України визначений як 4.61 по шкалі від 1 до 7, де 7 — найгірший можливий показник демократії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Українське на полицях Херсонщини»: активісти запустили збір україномовних книг для деокупованої громади

ГО PRO WOMEN UA запустила подкаст «Сила впливу»: гендерна рівність та права жінок в умовах кризи

В Україні запустили міжнародний проєкт з пошуку роботи для українських фрілансерів

Два роки діяльності шкільних коворкінгів у Пирятинській громаді: юридичні аспекти

У Полтаві презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

В Харкові презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»