У Києві відбулася конференція зі злочинів ненависті проти ЛГБТ

23 лютого у Києві відбулася конференція "Виклик без відповіді: злочини ненависті проти ЛГБТ в Україні", організована Правозахисним ЛГБТ Центром "Наш світ" та Українською Гельсінською спілкою з прав ...

Conference-CHALLENGE-WITHOUT-RESPONSE-HATE-CRIMES-AGAINST-LGBT-IN-UKRAINE
У Києві відбулася конференція зі злочинів ненависті проти ЛГБТ

23 лютого у Києві відбулася конференція “Виклик без відповіді: злочини ненависті проти ЛГБТ в Україні”, організована Правозахисним ЛГБТ Центром “Наш світ” та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. В конференції взяли участь понад 150 правників, правозахисників, ЛГБТ активістів, співробітників Національної поліції України, представників інших громадських та урядових організацій, дипломатів і політиків. З вітальними промовами до учасників заходу виступили виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко, генеральний доповідувач ПАРЄ з питань прав ЛГБТ Піт де Бруйн, представниця українського омбудсмана Аксана Філіпішина, народна депутатка України Світлана Заліщук, представники британського та канадського посольств, а також, за допомогою відеозвернення, комісар з прав людини Ради Європи Нілс Муйжніекс.

Конференція була довгою та, сподіваємось, плідною. Всі учасники підкреслювали очевидну актуальність посилення боротьби зі злочинами ненависті на тлі різкого зростання агресивних гомофобних нападів на ЛГБТ заходи, організації та окремих активістів в Україні в останні роки. Були обговорені, зокрема, практичні проблеми, які постають перед слідчими та суддями при розслідуванні злочинів ненависті проти ЛГБТ – на наш погляд, дуже важливим було те, що у конференції взяли участь представники слідчих управлінь зі всіх областей України, а також адвокати, які стикаються з цими проблемами безпосередньо у своїй повсякденній роботі.

Центр “Наш світ” презентував розроблений нами законопроект щодо внесення потрібних змін до Кримінального кодексу України, який повністю виконує відповідні положення Плану дій у сфері прав людини і який мав бути розроблений Міністерством внутрішніх справ і винесений на розгляд Кабінету Міністрів ще рік тому. Від присутнього на зустрічі представника Головного слідчого управління МВС Владислава Бурлаки ми із зацікавленням дізналися, що це відомство, нарешті, також розробило свій варіант такого законопроекту на виконання Плану дій, і тепер він поданий на правову експертизу до відповідного департаменту МВС. Деталями цього документа пан Бурлака втім, ділитися з нами не став. У будь-якому випадку, Центр “Наш світ” та УГСПЛ сподіваються на співпрацю з МВС щодо розробки та ухвалення цього вкрай потрібного для нашої країни закону, і на те, що наші пропозиції та зауваження до нього будуть враховані в остаточному варіанті.

Головними досягненнями нашої конференції, на наш погляд, є те, що вона продемонструвала наявність певної політичної волі з боку українського уряду щодо вирішення проблеми злочинів ненависті за низкою ознак, включаючи сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність, а також окреслила головних союзників українського ЛГБТ руху у вирішенні цього питання: Управління моніторингу дотримання прав людини МВС, Уповноважений ВРУ з прав людини, українські правозахисні організації, закордонні та міжнародні партнери України. Також вкрай важливим є знайомство представників такого широкого кола поліцейських структур, а надто слідчих управлінь, з цією проблемою та взагалі з українською ЛГБТ спільнотою, тому що змінити ситуацію у цій сфері можливо тільки завдяки спільним зусиллям та співпраці між нашою спільнотою та нашою поліцією. На це нас надихає приклад Канади – країни, яка була побудована за суттєвої участі українських емігрантів, і яка успішно вирішила ті проблеми, які наразі стоять перед нашою країною. Брюс Кіркпатрік, головний суперінтендант Королівської канадської кінної поліції та керівник контингенту місії канадської поліції в Україні, розповів нам про цей досвід і завірив у наданні будь-якої допомоги з їхнього боку у реформуванні української поліції. Сподіваємось, що наша поліція носитиме свої мундири з тією самою гордістю та гідністю, з якої носять свої славетні червоні однострої канадські кінні поліцейські!

На конференції також було прийнято звернення до української влади.

 

Додаткова інформація:

НА ПІДНЕСЕННІ: Становище ЛГБТ в Україні у 2017 році. (щорічний звіт Центру «Наш світ»)

ОБЛИЧЧЯ НЕНАВИСТІ: Злочини та інциденти на ґрунті гомофобії і трансфобії в Україні у 2014-2017 р.р.

 

Конференцію було організовано за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив і Фонду Tides (США).


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я