У Херсоні зустрічалися львівські та херсонські дослідники та громадські лідери

Наприкінці лютого у Херсоні відбулися зустрічі громадських лідерів та дослідників Херсонщини та Львівщини у межах  Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного ...

Додано:
MeridianUkraine

IMG_2227
У Херсоні зустрічалися львівські та херсонські дослідники та громадські лідери

Наприкінці лютого у Херсоні відбулися зустрічі громадських лідерів та дослідників Херсонщини та Львівщини у межах  Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Під час візиту львів’ян обговорювалися питання реалізації спільних проектів, орієнтованих на довготривалу співпрацю. Зокрема, проведення досліджень, орієнтованих на подолання негативних інформаційних впливів (протидія ворожій пропаганді, негативним стереотипам та кліше, виявлення «фейків» тощо) в інформаційному просторі Херсонщини та Львівщини.

Так, у межах круглого столу, що відбувся на базі ГО «Таврійський край», учасники поділилися своїм баченням подолання загроз інформаційної та безпекової ситуації у Херсоні та в Херсонській області. А в конференц-залі прес-клубу «Новий день» проводилася в режимі он-лайн презентація Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен», мали можливість також виступити представники Центру інформаційних досліджень «Меридіан», ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен» та Студентської молодіжної мережі.

Також львів’яни зустрілися із  студентами-журналістами Херсонського державного університету, де провели практичний майстер-клас «Роль медіа та особи журналіста в поширенні пропаганди» (Оксана Дарморіз). Студенти мали можливість обговорити можливості участі у міжнародних молодіжних стажувальних програмах та у програмах Студентської молодіжної мережі (Галина Пац).

«Зустрічі із нашими партнерами в Херсонському державному університеті були для нас важливими, оскільки ми будемо організовувати спільні молодіжні заходи та студентські обміни за участю херсонських та львівських студентів, – говорить Оксана Дарморіз, голова правління Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен». – Ми плануємо на рівні університетських центрів запускати спільні дослідницькі проекти. Тому ми мали нагоду вже під час нашої зустрічі безпосередньо обговорити важливі питання з приводу майбутньої співпраці із херсонськими колегами».

 За словами Олександра Лавриновича, голови правління Центру інформаційних досліджень «Меридіан», під час візиту акцентувалася особлива увага на можливостях довготривалої співпраці між представниками місцевих незалежних інформаційних і громадсько активних спільнот у Львівщини та Херсонщини.

«У квітні 2014 року, коли була складна військово-політична ситуація, ми вперше проводили на Херсонщині громадську акцію «Пасхальний десант» на підтримку українських військових та херсонців, що протистояли «гібридним діям» Росії, яка загарбала Крим та “розпалювала” військовий конфлікт у Східній Україні, – говорить Олександр Лавринович. – Під час «Пасхального десанту» 

львів’ян відбувалися зустрічі із громадськими активістами-волонтерами, котрі першими відгукнулися допомагати армії, молодіжними лідерами, військовими та представниками місцевих громадських організацій Херсонщини. Так започаткувалася співпраця із нашими новими партнерами. Тому не випадково сьогодні відбувся наш візит у такому вже гроні представників громадських, експертних та молодіжних середовищ Львівщини. 

Ми і далі посилюватимемо нашу партнерську співпрацю та експертну присутність у регіонах завдяки розбудові активно діючих  мереж (медіа, блогерів, лідерок-переселенок, громадських активістів, студентських середовищ та дослідницьких спільнот), що вже охоплюють Схід, Південь та Захід України, – зазначив Олександр Лавринович.


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

  • Liudmila Yamschikova

    “Херсонщина допомагає армії тому, що сюди переселили мешканців Західної України”
    ви серйозно?
    це така форма розвитку демократії?

    • Oleksandr Lavrynovych

      ви не пересмикуйте і не перекручуйте! а історію потрібно все ж знати!

    • Oleksandr Lavrynovych

      ви так майстерно-маніпулятивно закоментували, щоб подати все у негативі, як у кращих традиціях совкової пропоганди!))) Тут треба вирізняти такі моменти: 1. якщо ми говоримо про переселенців, то вони дійсно потрапили на Херсонщину із Західної України (вам домашнє завдання – звідки саме і в якому районі Херсонщини їх “приставили”?); 2. не треба протиставляти львів’ян херсонцям – ми це вже проходили!

      • Oleksandr Lavrynovych

        Ось підказка з приводу вашого “домашнього завдання”, бо переконаний, що вам не під силу зрозуміти ті процеси, що мали місце на Херсонщині у минулому столітті (і вклад у цьому процесі тих же переселенців, гнаних совєтами із Західної України!) – https://www.youtube.com/watch?v=xbZ67niN_jQ&t=20s

    • Oleksandr Lavrynovych

      Браво – за такий безглуздий і безвідповідальний коментар!