Прийняти антитютюновий законопроект №2820 – вимога євроінтеграції

7 березня група «Медична реформа» Реанімаційного Пакету Реформ опублікувала офіційну заяву із закликом до Уряду та Верховної Ради терміново додати до дорожньої карти законодавчого забезпечення ...

Додано:
Nastia Bonkovska

2820 eu
Прийняти антитютюновий законопроект №2820 – вимога євроінтеграції

7 березня група «Медична реформа» Реанімаційного Пакету Реформ опублікувала офіційну заяву із закликом до Уряду та Верховної Ради терміново додати до дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію антитютюновий законопроект №2820.

Законопроект передбачає запровадити європейські стандарти збереження громадського здоров’я від згубного впливу тютюну.

“Прийняття законопроектів №2820 та № 2386а-1 є важливим кроком для виконання Глави 22 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, – йдеться в заяві.

У звіті про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році зазначено, що в Україні найменший євроінтеграційний прогрес у галузі громадського здоров’я. Лише 4% вимог Угоди про асоціацію виконано у цій сфері. Саме тому в звіті зазначено, що серед ключових завдань на 2018 рік є прийняття законопроекту № 2820.

“Законопроект №2820 відповідає положенням Директиви 2014/40/ЄС, які вже успішно виконуються Європейському Союзі ще з травня 2016 року, а також Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Проте Верховна Рада майже за три роки з моменту реєстрації законопроекту так і не спромоглась розглянути його навіть у першому читанні. Законопроект №2820 відображає більшість важливих норм директиви та може бути доопрацьований в комітетах до другого читання. Молодь має право на рівний захист від тютюну, адже право на здоров’я не має кордонів”,- наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Законопроектом пропонується заборонити ароматизовані сигарети, збільшити та оновити графічні  попередження про шкоду куріння і розташувати їх з обох боків пачки, встановити правила для продажу електронних сигарет та трав’яних сумішей, розкрити склад тютюнових виробів, заборонити рекламу тютюну в Інтернеті. Законопроект № 2820 позитивно оцінили Міністерство охорони здоров’я України, Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Світовий банк в Україні, Smoke Free Partnership, Європейська мережа з попередження куріння (ENSP), коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» та ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» (РПР).

Нагадаємо, що 6-го жовтня 2016 року Комітет з питань європейської інтеграції підтримав законопроект №2820, а 7-го жовтня 2015 року профільний Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я рекомендував цей документ до першого читання.

 

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, [email protected].

Джерело


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я