НМПУ вимагає санкцій стосовно кримського судді, який засудив оператора АТР

Незалежна медіа-профспілка України вимагає від української влади відреагувати на дії окупаційних чиновників та суддів стосовно оператора кримськотатарського телеканалу АТР Ескендера Небієва. Як ...

санкції
НМПУ вимагає санкцій стосовно кримського судді, який засудив оператора АТР

Незалежна медіа-профспілка України вимагає від української влади відреагувати на дії окупаційних чиновників та суддів стосовно оператора кримськотатарського телеканалу АТР Ескендера Небієва.

Як відомо, у понеділок, 12 жовтня, окупаційний Центральний районний суд Сімферополя визнав його винним у застосуванні сили до представників партії ” Русское единство” під час мітингу під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014 року. Небієва засуджено за ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу РФ (“участь у масових заворушеннях, які супроводжуються насильством”) до 2 років та 6 місяців ув’язнення умовно. Рішення виніс суддя Юрій Гулевич.

Цей факт неможливо визнати законним з багатьох підстав. По-перше, керівництво телеканалу АТР та колеги Ескендера Небієва наполягають на тому, що під час мітингу біля кримського парламенту 26 лютого 2014 року він не був учасником подій, а виконував свої професійні обов’язки – робив відеозйомку для телеканала. Більше того, за їхніми свідченнями, на момент початку сутичок Небієв вже покинув місце подій.

По-друге, події, за які Ескендер Небієв спочатку був ув’язнений окупаційними спецслужбами, а тепер засуджений, відбувалися на півострова ще за часів його української каденції. Юристи та адвокати, які аналізували цю справу, вневнені, що вона – політично мотивована, бо інакше б взагалі не могла б з’явитися, бо не відповідає ані українському, ані міжнародному законодавству.

І по-третє, вирок окупаційного суду Сімферополя ім’ям Росії винесений стосовно громадянина України, співробітника ЗМІ – за те, що він виконував свою роботу! Звісно, що цей вирок не може бути визнаний ані в Україні, ані у світі. Проте він породжує негативну тенденцію – застосування репресії стосовно журналістів за допомогою судів. То ж, судячи з логіки окупантів, завтра таким же чином можна засудити будь кого з інших журналістів, які працюють у Криму або виїхали з нього.

Тому вимагаємо від української влади відреагувати на цей факт. Зокрема, висловити ноту протесту та застосувати персональні санкції до судді Гулевича, який виніс зазначений вирок.

Джерело: Незалежна медіа-профспілка України


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я