Третина роботодавців впроваджують програми адаптації співробітників-переселенців
Три чверті роботодавців працевлаштували переселенців із зони АТО. Однак менше третини з них можуть виділити бюджет на програми адаптації для колишніх жителів Донбасу. За даними опитування ...
Додано:
Громадський Простір
Три чверті роботодавців працевлаштували переселенців із зони АТО. Однак менше третини з них можуть виділити бюджет на програми адаптації для колишніх жителів Донбасу. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, активну участь в адаптації переселенців беруть самі співробітники. Вони навчають новачків та надають моральну підтримку.
З початком бойових дій на Сході країни головним завданням для державних підприємств та приватних компаній стало працевлаштування переселенців з Донбасу. Більшість роботодавців не лише виказали готовність працевлаштовувати біженців, але й напрацювали перший позитивний досвід в рішенні цього питання. В трьох з п’яти компаній переселенці успішно пройшли випробувальний термін та були прийняті на роботу, а в кожній восьмій – переведені на більш високі посади. Для більшості з них цей шлях не був легким та лише в кожному четвертому випадку не виникало проблем.
Майже в кожному п‘ятому офісі співробітникові з зони АТО довелося стикнутися з упередженнями з боку колективу. Стільки ж конфліктували з колегами на тлі різних оцінок того, що відбувається. Варто зазначити, що таке ставлення до переселенців не є масовим. У більшості «білих комірців» відпочатку не було негативных стереотипів відносно співробітників з зони АТО. А ті, в кого й були, розвіяли їх в процесі особистої взаємодії.
16% переселенців, як і багато новачків, мали складності з адаптацією в колективі. Десятій частині бракували знань та досвіду, аби якісно виконувати свої обов’язки. Та майже стільком же заважали працювати посттравматичний синдром та нестійкий психоемоційний стан.
Надання місця в компанії не означає швидкого вирішення усіх проблем. Для включення в колектив нового співробітника, а особливо переселенця, потрібні ефективні HR-інструменти. Однак далеко не всі роботодавці готові виділяти на це бюджет в такий непростий для бізнесу час. За даними hh.ua, сім з десяти компаній не мають єдиної програми адаптації для співробітників з зони АТО. Якщо переселенці й отримують допомогу, то вельми епізодично. Наприклад, кожен п‘ятий роботодавець надає допомогу при пошуку житла. А в одному з чотирнадцяти випадків переселенець може розраховувати на допомогу з переведенням сім‘ї. Додаткове навчання, юридичні консультації та психологічна підтримка зустрічаються в українських офісах вкрай рідко (6% випадків).
Співробітники більш охоче підтримують колег-переселенців, ніж роботодавці. Трохи менше половини з них надають моральну підтримку, намагаються бути привітними та доброзичливими. Кожен третій навчає новачків, ділиться знаннями та досвідом. А кожен четвертий допомагає вирішувати питання, які не стосуються роботи, наприклад, пошук житла чи оформлення документів. І лише третина «білих комірців» залишаються осторонь чужих проблем.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1529 респондентів з різних регіонів України.
Джерело: HeadHunter