Громадськість, влада та об’єднані територіальні громади – проти торгівлі людьми

24 квітня Харківською міською організацією Міжнародної організації «Жіноча громада» спільно з Департаментом соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації було проведено круглий стіл ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
Громадськість, влада та об’єднані територіальні громади – проти торгівлі людьми

24 квітня Харківською міською організацією Міжнародної організації «Жіноча громада» спільно з Департаментом соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації було проведено круглий стіл з представниками об’єднаних територіальних громад області «Протидія торгівлі людьми як складова концепції «Людська безпека».

На початку заходу президент Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива» Марія Ясеновська наголосила на тому, що торгівля людьми є ганебним порушенням прав людини. Постраждалі від сучасного рабства нерідко стають і жертвами жорстокого поводження та катувань. Тому торгівля людьми – це загроза не тільки для конкретної постраждалої людини, але й для людської безпеки взагалі.

А голова ХМОМО «Жіноча громада» Ольга Білецька нагадала учасникам основні елементи поняття «торгівля людьми», форми торгівлі людьми, надала стислу інформацію про міжнародні документи та законодавчу базу України, що регулює діяльність з протидії цьому злочинному явищу. Також О. Білецька розповіла про ситуацію з торгівлею людьми в Україні.

Так, за даними ОБСЄ, в Україні понад 30 тис. чол. щорічно стають жертвами сучасного рабства. У 2017 році в нашій країні було виявлено 1259 осіб, що ймовірно постраждали від торгівлі людьми, а кількість тих, кому встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми, склала 198. У провадженні було 346 справ за ст. 149 Кримінального кодексу України (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини). Проте обвинувальними вироками закінчилися лише 23 справи.

Але ж, звісно, ці цифри – тільки верхівка айсбергу. Насправді українців, що страждають від трудової, сексуальної експлуатації, втягнення у жебрацтво і незаконну діяльність – набагато більше. Характерно, що потрапляють у ситуації торгівлі людьми не тільки безробітні, але й ті, що мали в Україні роботу або пенсію, однак, через низький розмір оплати праці та пенсійних виплат вимушені були займатися пошуками «кращої долі». Що, на жаль, іноді закінчувалося потраплянням у фактичне рабство.

І, за словами Ольги Білецької, один із вагомих людських факторів, що призводить до цього – низька поінформованість наших громадян. Тому необхідно спільними зусиллями органів влади, місцевого самоврядування та громадськості задіяти всі можливі важелі, аби донести до українців інформацію про загрози торгівлі людьми.

Про планування і проведення інформаційних кампаній, про складові успішної комунікації повідав голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Чумак. Він навів ті інструменти для поширення інформації, які є в наявності в кожній громаді – офіційні сайти місцевих рад, газети, радіо та телебачення (принаймні, на районному рівні), соціальні мережі, клуби, бібліотеки, кінозали, дошки оголошень, сіті-лайти, білборди тощо.

Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяна Бабенко та інші працівники Департаменту повідомили про виявлення постраждалих від торгівлі людьми осіб і надання їм допомоги на Харківщині, про заходи з протидії торгівлі людьми, що передбачені Комплексною програмою соціального захисту населення Харківської області на 2016 – 2020 рр.

Втім, через невеликий обсяг асигнувань, передбачених даною Комплексною програмою на профілактику сучасного рабства, органам і структурам, задіяним у протидії торгівлі людьми, слід активніше відшуковувати власні ресурси – як людські, так і матеріальні.

Тому на завершення круглого столу було прийнято Резолюцію щодо необхідності розроблення місцевих програм соціально-економічного розвитку та включення до них заходів з протидії торгівлі людьми відповідної територіальної громади.

«Я маю надію, що у своїх об’єднаних територіальних громадах ви будете виділяти кошти на забезпечення людської безпеки. А ми, в свою чергу, допоможемо вам провести потужну інформаційну кампанію до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня та будемо співпрацювати з ОТГ і в подальшому», – запевнила голова ХМОМО «Жіноча громада» Ольга Білецька.

Зауважимо, що захід було проведено в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», що впроваджується ОБСЄ за підтримки уряду Канади.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення